Годинникова башта Святого Марка

Годинникова башта Святого Марка (Торре-делл’Оролоджо), яку прийнято вважати символом епохи раннього Відродження в Італії, була введена в експлуатацію 74-м венеціанським дожем Агостіно Барбаріго. Чудо архітектури XV століття була зведена за проектом архітектора Мауро Кодуччі. Годинник показує час, фазу місяця і домінуючий знак зодіаку. Зовсім недалеко від цієї пам’ятки знаходиться Великий канал у Венеції.

Легенди міста свідчать, що перше лютого 1499, коли годинник прикрасив венеціанську площу, Агостіно Барбаріго наказав осліпити годинникаря, щоб той не зміг перевершити свій шедевр.

На вершині каплиці знаходяться дві бронзові скульптури, які кожну годину вдаряють у дзвін. Через темний наліт, яким після багатьох століть покрилася бронза, жителі Венеції називають їх «Маврами». Нижче видна скульптура лева Святого Марка, який утримує лапу над відкритою книгою. До речі, лев є не тільки покровителем святих у Венеції, а й символом цього міста. На один рівень нижче, поверх величезного циферблата, розміщена статуя Діви Марії.

Годинник на вежі Торре-делл’Оролоджо навмисно розмістили на такій висоті, якої б не досягли води Венеції, при цьому циферблат можна побачити з Гранд-каналу. Усередині башти годинниковий механізм розподіляє простір з житловим приміщенням. Туристи можуть піднятися по гвинтових сходах на саму вершину каплиці.

Годинники, як і сама вежа, за півтисячоліття піддалися численним змінам. Однак дзвін, в який дзвонять «Маври», все ще є оригінальним литтям 1497.

Сьогодні годинникова башта Святого Марка є однією з найпопулярніших визначних пам’яток Венеції.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла