Маккензі – найдовша річка Канади.

Річка Маккензі

   Канадська річка Маккензі названа на честь її відкривача – Олександра Маккензі. Саме він в 1789 році здійснив по ній першу подорож. До речі, спочатку річка називалася Дісаппойнтмент, що означає «розчарування», оскільки Маккензі дізнався, що досліджує зовсім не ту річку, яку бажав знайти. Пізніше вона була перейменована на честь першовідкривача.

   Довжина річки Маккензі складає 4241 кілометр, в результаті чого вона офіційно визнана як найдовша річка Канади. Частково вона є судноплавної: кораблі курсують протягом 2200 кілометрів. Якщо говорити точніше, то від річки Атабаска до Північного Льодовитого океану. Як і більшість арктичних річок, Маккензі володіє снегодождевим водонаповненням. В залежності від району поверхню річки покрита льодом від 5 до 9 місяців на рік. Зазвичай в жовтні річка Маккензі замерзає, а в травні або початку червня розкривається.

   Свій початок річка Маккензі бере у витоків Великого Невільничого озера. До її басейну відносяться багато великих озера Канади, серед яких можна виділити Атабаска і Велике Ведмеже озеро. А впадає річка Маккензі в море Босфорта, тобто у води Північного Льодовитого океану. Річка вважається відносно мілководній, оскільки Скелясті гори значно знижують вплив Тихого океану. Ця найдовша річка Канади все ж поступається друге місце Міссісіпі за кількістю витрати води в гирлі. Тим не менш, за протяжністю ріка Маккензі залишається лідером серед всіх річок Північної Америки.

   Дельта ріки займає площу близько 12 000 квадратних кілометрів. Тут зростають смерекові ліси, хоча дана територія сильно заболочена. В долині річки переважають алювіальні грунти і водно-льодовикові відкладення. На берегах річки Маккензі розташовані такі населені пункти як Інувік, Форт-Провіденс та Аклавік. Також на березі річки знаходиться місто Норман-Уелс – це великий нафтопромислових центр Канади.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла