Міст Зітхань

Міст Зітхань, назва якого на італійській мові звучить як Понте дей Соспірі, – це, мабуть, одна з найвідоміших визначних пам’яток Венеції. Міст був побудований в 1602-му році за проектом архітектора Антоніо Контіні, чий дядько, до речі, був автором іншого венеціанського мосту – Ріальто. Критий Понте дей Соспірі побудований з білого вапняку і має віконні прорізи з кам’яними гратами. Витончена конструкція в бароковому стилі з’єднує береги Палацового каналу – Ріо ді Палаццо. На одному його березі стоїть знаменитий Палац Дожів, в якому колись розташовувався зал суду, а на протилежному – будівля в’язниці. До речі, цей будинок вважається першою в світі в’язницею, побудованої спеціально для утримання злочинців.

Відповідно до загальноприйнятого трактуванні, назва Моста Зітхань відбувається якраз від сумних зітхань засуджених, які проходили під вартою по мосту і кидали останній погляд на прекрасну Венецію. Цікаво, що трактування це в 19-м столітті запропонував великий англійський поет Лорд Байрон. Насправді ж, до початку 17-го століття, коли міст був побудований, суворі часи інквізиції і страт вже пройшли, а тюремні камери були зайняті переважно дрібними аферистами і шахраями. Більше того, через ті самі кам’яні грати, які обрамляють вікна мосту, вид з нього відкривається не особливо захоплюючий.

Ймовірно, через ці нестиковку виникла інша версія походження назви Мосту Зітхань – згідно з нею, зітхання ці належали не засудженим, а закоханим. І сьогодні існує повір’я про те, що якщо закохані поцілуються на гондолі, проїжджаючи з заходом сонця під Понте дей Соспірі, їх почуттів буде судилося тривати вічно.

Популярність Моста Зітхань настільки велика, що в усьому світі побудовано кілька однойменних конструкцій. Наприклад, в англійському Оксфорді в 1914-му році був побудований міст схожий за розмірами з Понте дей Соспірі, а за формою – з мостом Ріальто. Свій Міст Зітхань є і в Кембриджі – він, правда, не дуже схожий на оригінал. У Лімі, столиці Перу, є міст Пуенте де лос Суспірос, який вважається одним з найромантичніших місць міста. Нарешті, маленька копія Понте дей Соспірі існує і в Нью-Йорку – цей міст з’єднує дві будівлі комплексу «Metropolitan Life Insurance Company Tower».


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла