Музей-павільйон Казіна-делле-Чіветта: казковий зразок італійського модерну

Казковий павільйон Казіна-делле-Чіветта в Римі був зведений за замовленням Джованні Торлонія, який був останнім нащадком знатної римської сім’ї французького походження. Яскравий представник італійського модерну знаходиться в дальньому кутку вілли Торлонія – величезного парку, який був побудований за проектом архітектора Джузеппе Валадье.

Князь Джованні Торлоні проживав в павільйоні Казіна-делле-Чіветта до самої смерті в період з 1873 по 1938 рік. Сову (по-італійськи «civetta») він вважав своїм талісманом, саме тому вітражі з цим птахом можна зустріти по всьому будинку. Тепер не складно здогадатися, чому павільйон Казіна-делле-Чіветта отримав таку назву.

І, хоча Казіна-делле-Чіветта прийнято відносити до модерну, в казковому павільйоні переплітаються абсолютно різні стилі. Вулканічний туф, коване залізо, травертінський мармур – усе це елементи будинку, де починаєш вірити в прекрасне.

Павільйон Торлонія часто опинявся у вирі історичних подій, але, на диво, зберігся до наших днів. Казіна-делле-Чіветта був на час окупований солдатами під час Другої світової війни, проте незабаром (в 1948 році) був повернений законним власникам. Примітно, що після численних грабежів і погромів так і не було виділено грошей на реставрацію, і навіть мерія Риму, яка придбала павільйон в 1978 році, не змінила ситуацію.

У 1991 році пожежа буквально спустошила павільйон Казіна-делле-Чіветта. Тільки після цього влада виділила гроші на тривалу реставрацію, і в 1997 році туристи вже змогли відвідувати цей музей-павільйон, який сьогодні називають в числі найяскравіших пам’яток Риму.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла