Вежа Торре дель Манджа

Торре дель Манджа – вежа-дзвіниця в Сієні, побудована в 1338-1348 роках на головній міській площі Пьяцца дель Кампо поруч з Палаццо Пуббліко. Після завершення будівництва це була найвища позацерковна вежа середньовічної Італії. Сьогодні 88-метрова Торре дель Манджа зі стінами триметрової товщини є другою за висотою після вежі Торраццо в Кремоні.

Цікавий момент: вежа була побудована в той же період, що і Кафедральний собор Сієни, що стало своєрідним символом рівнозначності мирської і церковної влади в місті.

Назва конструкції, в буквальному перекладі означає Вежа їдців, походить від прізвиська її першого хранителя Джованні ді Бальдуччи, відомого як Манджагуаданьі. Його прозвали так за те, що всі зароблені гроші він витрачав на їжу.

Верхня частина Торре дель Манджа виконана архітектором Агостіно ді Джованні за проектом Мастров Ліппі. Мармурова крита галерея, відома як Капела ді Пьяцца, була прибудована в 1352 році як виконання обітниці, даної жителями Сієни Пресвятій Діві Марії за порятунок від страшної епідемії чуми. Свою нинішню форму пілястр отримав в 1378 році, а трохи пізніше він був прикрашений скульптурами Маріано Д’Анджело Романелли і Бартоломео ді Томме. Проста дерев’яна покрівля, що колись вкривала галерею, була замінена нинішнім мармуровим склепінням у стилі ренесанс в 1461-1468 роках Антоніо Федеріго. Він же був автором екстравагантних декорацій. У 1537-1539 роках Іль Содому написав над вівтарем фреску, оригінал якої сьогодні можна побачити в Міському музеї в готичному Палаццо Пуббліко. Механічний годинник помістили на вежу в 1360 році.

Сьогодні Торре дель Манджа видна з усіх куточків Сієни. Цікаво, що в усьому світі налічується відразу кілька двійників цієї вежі: наприклад, Меморіальна годинникова башта Джозефа Чемберлена в Університеті Бірмінгема у Великобританії; побудована в 1909 році вежа в Уотербері або Монумент Пілігримів в Провінстауні в США та ін


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла