Вічнозелена пишність: сади Маркессака

Кожен з нас , звичайно ж , чув історію про одне з Семи чудес світу – Висячі сади Семіраміди . Але виявляється , що і в наші дні у цінителів садово-паркового мистецтва є можливість помилуватися чимось подібним , а саме Садами Маркессака ( Jardins de Marqueyssac ) , які через своє місце розташування на вершині пагорба теж вважаються висячими .

Розташований цей шикарний парковий комплекс площею 22 гектара в невеликому місті Везак , що відноситься до одного з французьких департаментів – Дордонь . Саме тут наприкінці XVII століття радником Луї XIV Бертраном Верне де Маркессака був побудований замок Бельведер , навколо якого і розбили чудовий самшитовий сад . Власне , ця велика і доглянута територія для прогулянок на свіжому повітрі і стала головною місцевою визначною пам’яткою , подивитися на яку щорічно приїжджають десятки тисяч туристів.

У Садах Маркессака можна зустріти кілька різновидів дерев і чагарників : окрім 150000 одиниць самшиту , тут виростають також суничник , вічнозелений дуб , монпелійський і польовий клен , кипариси , сосни , а також граб . В умілих руках досвідчених садівників вся ця смарагдова пишність перетворюється на справжній витвір мистецтва топіарі , тобто фігурної стрижки кущів і дерев.

Загальна протяжність затишних прогулянкових алей Садів Маркессака становить шість кілометрів , а всі три складених за ним маршрути ведуть до старовинного замку . З вершини пагорба , на якому розкинувся парковий комплекс , відкривається неймовірний вид на лежачу внизу річкову долину з колоритними французькими селами. Також у парку знаходиться багато терас , лавок , башточок та інших ландшафтних елементів .

Спочатку величезна територія парку разом із замком відносилася до приватної власності , але з 1997 року Сади Маркессака були офіційно відкриті для відвідувачів. У літній період вхід сюди роблять вільним , а фігурні алеї , так схожі на казкові лабіринти , прикрашають величезною кількістю свічок. У парку є також невеликий кафетерій , де можна перекусити , обговорюючи щойно побачену красу.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла