Вртбовський сад у Празі

На схилі пагорба Петрина в Празі ви можете відвідати один з найкрасивіших садів в італійському бароко – Вртбовський сад ( Vrtbovska zahrada ) . Знавці кажуть , що це один з найкрасивіших садів північніше Альп.

Ці терасові сади в стилі італійського бароко були спроектовані і створені для Джона Джозефа Вртби , бургграфа Празького граду. Початковий палац побудований в період з 1715 по 1720 років . Проектував палац місцевий архітектор Франтішек Максиміліан Канка . Численні скульптури , які ви можете бачити і сьогодні , були створені чудовим майстром Матіасом Бернардом Брауном. Внизу біля палацу є тераса , на зводі якої ви можете помилуватися на фрески , створені художником Вацлавом Райнером. Сад не зазнав особливих змін з плином часу свого існування.

Палац же змінювався постійно , перебудовувався згідно зі змінами моди. У дев’яності роки сад все ж реконструювали , надали первинний вигляд , і передали у власність міста Праги. Місто призначило обслуговуючу і керуючу компанію. Зараз Вртбовський сад – об’єкт культурної спадщини ЮНЕСКО. Це визнана на міжнародному рівні культурна перлина всієї країни. Сади розташовані на вулиці Кармелітській в Малій країні. Здавалося б, це в самому центрі міста. Але вивіска непомітна , тому що захована в арці , і ви легко можете пройти мимо.

Але якщо ви все ж знайдете цей дивовижний сад , не пошкодуєте ніколи! Тим більше , що туристів там зовсім мало , тихо , красиво і можна любуватися палацом розташованим біля підніжжя пагорба. У ньому часто проводять виставки та культурні події. У центрі невеликого дворика розташувався фонтан , тут же невелика урочиста тераса , розписана фресками Райнера . У ній часто проводяться весілля та ювілеї . У протилежному куточку двору розташувався пташиний вольєр , де з ранку до вечора лунає веселий щебет. Піднявшись трохи вище , ви натрапите на невелику майстерню знаменитого художника. Сад піднімається на вершину пагорба зеленими сходами – терасами. На одному рівні ви знайдете затишні альтанки , на іншому прекрасні садові композиції ; на третьому будете розглядати мармурові статуї і розгадувати їх зміст. Тераси несиметричні , і це додає їм особливу принадність.

Чим вище ви будете підніматися , тим більш дивовижні види Праги вам відкриватимуться . Вид з самого верхнього балкона просто заворожує. Все старе місто як на долоні. Добре проглядається Празький град , центр , собори старої Праги , і її помаранчеві черепичні дахи. Шикарний Вртбовський сад у Празі занесений до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Сад дійшов до нас практично в тому ж стані , як був спроектований . І сьогодні ми можемо спостерігати те саме несиметричне планування , прекрасні мармурові статуї , на які милувався бургграф Празького граду три століття тому. Обов’язково відвідайте це унікальне місце в Празі ! Захоплюючих вам подорожей!


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла