Льодопади і льодолазанню – зимові розваги в Чехії

З кінця січня і до кінця лютого у гостей Чехії з’являється можливість спостерігати таке незвичайне природне явище, як льодопади. Найбільш відомими є Бртніцкі; їх створює вода талого під кінець зими снігу.

Старовинне місто Бртніце (Brtnice) знаходиться в Чеській Швейцарії, на півдні центральної частини країни, в 14 кілометрах на південний схід від міста Їглава та в 21 кілометрі на північний захід від міста Тршебіч. Бртніцкі льодопади складаються з різнокольорових бурульок і каскадів льоду на скельних карнизах і в невеликих печерах. Стікаючи зі скель, вода захоплює землю і пісок, фарбуючи льодопади в кольори від жовтого до коричневого і навіть чорного. Можливість сфотографувати таку дивовижну пам’ятку привертає багато туристів; пішохідна стежка, що дозволяє помилуватися застиглим льодом, займає 8 кілометрів.

У Чехії є й інші місця, які залучають любителів зимових красот і активного відпочинку. Тут досить розвинене льодолазання; популярної областю є Йізерскі гори, де товщина льоду сягає двадцяти п’яти метрів, і займатися льодолазінням можна до глибокої весни. Цікавим місцем вважається Бржідлічні-Врх у Кітліце (Устецький край, Богемія): це розташована прямо в лісі крижана стіна. У Чеському Середньогір’ї замерзає багато водоспадів висотою в 10-15 метрів. І навіть в околицях Праги туристам доступні льодові розваги. Безпосередньо в самій столиці Чехії, в невеликому кар’єрі на Збраславской вулиці біля Баррандовскої скелі, можна побачити Баррандовский лід. А в селищі Вране (Vrané nad Vltavou, 18 кілометрів південніше Праги) крижана скеля досягає 30 метрів у висоту і має ухил 45 … 55 °.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла