Брно

Брно

Інформація про місто Брно

Брно (Brno) – столиця регіону Моравії на півдні Чехії. Це місто, зване іноді «моравським Парижем», отримало також славу «міста з неправильним часом» – не дивуйтеся, що міські годинники на соборі Святих Петра і Павла відбивають полудень на годину раніше. Це пов’язано з облогою Брно шведами в середині XVII століття. Безуспішно намагаючись захопити місто, шведи поклялися: якщо до полудня місто не здасться, вони знімуть облогу і підуть. Кмітливий дзвонар пробив полудень в 11 годин, і шведи залишили місто в спокої.

Побачити неоготичний собор Святих Петра і Павла (Katedrála svatého Petra a Pavla) XIII-XX століть потрібно не тільки через «неправильний» годинник. Воно надзвичайно гарне, до того ж варто піднятися на будь-яку з веж костелу, щоб побачити місто з висоти пташиного польоту.

Бажаючим пофілософствувати про тлінність життя слід заглянути в Костел Знаходження св. Хреста і монастир капуцинів (Кostel Nalezení sv. Kříže a klášter kapucínů) XVII століття. У костелі знаходиться легендарний «Склеп мумій» з останками шістнадцяти ченців, похованих без трун. Їх тіла виглядають зовсім як живі завдяки системі циркуляції повітря. Більш життєрадісним місцем є Костел Святого Яна, де можна розглянути багатий стельовий розпис під звуки старовинного органу. До речі, відвідування костелу Святого Яна приносить щастя закоханим парам.

Усередині Старої ратуші (Stará radnice) XIII століття знаходяться дві Брненські пам’ятки – крокодил і колесо. Згідно з легендою, бозна-звідки взявся крокодил який поїдає худобу, місцеві жителі вважали йогодраконом. Одному мужньому лицареві вдалося його вбити, і тепер драконів у Брно можна навіть купити – правда, тільки пряникових і з марципанів. Що стосується колеса, воно з’явилося тут в результаті суперечки. Ледницький столяр, що жив у XVII столітті зумів за один день виготовити колесо і прокатати його сорок кілометрів – з Леднице до Брно.

Цікава фортеця Вевержі (Veveří) початку XII століття. Шпілбергська фортеця (Hrad Špilberk) із стометровим колодязем колись була однією з найстрашніших в’язниць, а зараз у кріпосному дворі проходять театральні вистави та концерти. Театралам також варто відвідати один з перших чеських театрів Редута, де в 1767 році виступав Амадей Моцарт.

Цінителі художнього мистецтва знайдуть в Брно безліч музеїв і галерей, у тому числі Моравський музей в будівлі палацу Дітріхштейн, Моравську галерею, що охоплює традиційне мистецтво. На виставці сучасної творчості спеціалізується «Будинок мистецтв».

Брно відомий своїми культурними заходами – насамперед, міжнародним конкурсним парадом феєрверків “Ігніс Бруненсіс», а також річним театральним фестивалем, двома фестивалями симфонічної музики і щорічним фестивалем польотів на повітряних кулях і аеростатах «Baloon Jam».

Готелі Брно вельми різноманітні. На території виставкового комплексу в Брно розташовані готелі «Воронеж» 3 *: Voronez-1 і Voronez-2. В історичній частині міста знаходиться Brno Grandhotel 4 *.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла