Ер-Ріяд

Ер-Ріяд

Інформація про місто Ер-Ріяд

Столиця Саудівської Аравії місто Ер-Ріяд (Riyadh) є адміністративним центром однойменної провінції. Воно знаходиться в центрі Саудівської Аравії в родючій долині Ваді-Ханіфа. Тут побудована найвища будівля в султанаті – Kingdom Centre.

Назва міста в перекладі з арабської означає «сади». І правда, це місто досить зелене. Місто Ер Ріяд – це чудова столиця держави Саудівська Аравія. Тропічний пустельний клімат перетворив місто на одне з найспекотніших у світі.

Ще в 50-ті роки минулого століття це було звичайне східне місто-фортеця. Такий собі осколок середньовіччя: звивисті вузькі вулиці, глинобитні будинки, що ховаються за глиняними стінами-дувалами, криті базари і укріплений палац.

Зараз Ер Ріяд не впізнати. Ер-Ріяд – столиця сучасна і яскрава. Таким її зробило чорне золото, родовища якого були відкриті на цій землі.

Взагалі ж місто відоме з XVIII століття. Вже тоді воно було центром ваххабітів. У XIX столітті це місто – столиця емірату Саудидів. Потім з 1902 року – емірату Неджд. У 20-ті і 30-ті роки минулого сторіччя – столиця держави Неджд, Хіджаз. З 1932 року Ер Ріярд – столиця вже всієї Саудівської Аравії.

У 40-х роках минулого століття почалася модернізація цього міста, яке перетворилося на великий метрополіс. Тут розташовуються Військова академія, університет, вищий технічний інститут, 2400 мечетей.

Міжнародний аеропорт Ер Ріяд щорічно обслуговує 15 млн. пасажирів. У 2009 році тут почали будувати надземний метрополітен. З визначних пам’яток варто подивитися на Музей Ер-Ріяда і Фортецю Мусмак.

Тим не менш, древній життєвий уклад саудівців в значній мірі збережений. Понад 13 століть територія, на якій знаходиться сучасна держава Саудівська Аравія, є головним центром світової релігії – ісламу.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла