Фіджі – країна нульової години

Фіджі

Саме так: астрономи вважають, що першими на Землі зустрічають світанок і новий день саме на Фіджі. Отже, і Новий рік першими відзначають саме тут.

Астрономія – наука, це вам не підозрілі на вченість літературознавство або науковий комунізм. Сказано «першими», значить, так воно і є!

Чим далі, тим чудніше

      Весь архіпелаг, а це близько 300 островів у Тихому океані, – розміром рівно з нашу Чуваську АРСР: 18 тис. кв. кілометрів на всіх. Половина остров’ян індійці. Не плутайте: це ті, що з плямою на лобі. А ті, що з пір’ям і «ірокезом» на голові, ті – індіанці. Так от, індусам корів забороняє їсти індуїзм, а друга половина жителів Фіджі із солідарності їх підтримує.

      На Фіджі ж рай в прямому і переносному сенсі слова: середньорічна температура +25 º С, буває трохи прохолодніше або трохи тепліше. Як і годиться в раю, тут, крім цукрової тростини видобувається ще й промислове золото. І цінність майже нематеріальна – туристи. Фіджі – найбільш відвідувана країна Азіатсько-Тихоокеанського регіону. Сюди приїжджає з пізнавальними цілями більше народу, ніж у величезну Австралію.

      Відкрив ці райські кущі голландський мореплавець Абель Тасман у 1643 році. Нідерланди взагалі полюбили цей регіон і багато що тут понавідкривали. А після і захопили, щоправда, в 1874 році продали архіпелаг Великобританії. Англійці негайно стали висмоктувати звідси народні надбання: золото, срібло, марганець, мідь, ліс …

      Завезли ж сюди для роботи коней, а для трудящих – протестантську свою релігію. Прижилися обидва починання: 52% населення сповідують християнство в різних його конфесійних прочитаннях, а конярство несподівано стало елітним, з’явилися цілі ферми з розведення бігових коней. Рай – він і для Коняги рай.

      Чи довго казка тривала, але настав і 1966 рік, коли натхнені 50-річчям Великої Жовтневої соціалістичної революції селяни і робітники Фіджі тихими голосами – згідно індуїстським правилам поведінки – зажадали у Лондона політичної незалежності. Хитрий Лондон тягнув з відповіддю потім мало не цілу п’ятирічку, але в 1970-му все ж підписав з місцевими лідерами угоду про «припинення колоніального режиму». Це зовсім не означає, що британські денді звідси пішли. Вони вміють обманювати тубільців! Втягли країну у сферу Британської співдружності, замість колишньої колоніального губернатора «вибрали» фіджійці нового генерал-губернатора, підлеглого знову-таки англійській королеві … І хоч формально 10 жовтня 1970 Фіджі стає незалежною державою, але на ділі господарювали тут саме бритти. Он і на державному прапорі країни в лівому верхньому кутку розташувався фрагмент «Юніон Джека» – прапора самої Великобританії.

      Крім любові до коней і протестантизму британці залишили аборигенам дві важливі частини своєї спадщини: англійську мову, яка офіційна тут сьогодні, і гру в крикет. У нас вона не дуже-то котирується популярністю, але в англомовному світі досить популярна. Так от, колишня колонія – чемпіон світу з крикету, й не раз срам своїх лондонських вчителів. Без перебільшення можу сказати, що фінальний матч з цього виду спорту між клубом зі столиці Сува і другим найбільшим містом Лаутока, де 29 тис. городян, перериває все виробниче, банківське, політичне і культурне життя архіпелагу. Всі остров’яни в той вечір припадають до теле-і радіоприймачів.

      Крім шикарних пляжів, морських прогулянок, смачної і здорової їжі на Фіджі є і звичні для туристів місця. Наприклад, музей країни в Суве, де представлені колекції археологічних і етнографічних експонатів не тільки місцевого значення, але і з інших островів Тихого океану. Легко взяти напрокат авто, скутер, найняти яхту, рибальський катер, в тому числі з інструктором. Тут величезні можливості для застосування своїх здібностей у дайверів і інших «що біжать по хвилях».

      Про ціни. Це Схід, Азія. Звичайно, не так, як в Баку чи Ташкенті, і вже точно не так, як в Каїрі або Стамбулі, але тут потрібно торгуватися. Ціни ніде не встановлені – місцеві і так знають. Але продавець вам їх оголошує не за користі навіть: скошено, хочеться погомоніти з покупцем, пожартувати … Що ж, громадяни співвітчизники, жартуйте. Природно, на свою користь.

      Сидить на місцевому Привозі індус, продає килимки. Якщо вони вам сподобалися, почніть торг … з черепашок. Візьміть у руки, піднесіть до вуха, запитаєте ціну, покачайте головою, покладіть назад. Продавець почне вам довго розхвалювати черепашку. Ви вперлися рогом, збираєтеся йти. Індус кричить, розмахує руками, знижує ціну. І ось тепер ви берете в руки килимок. Стомлений продажем черепашки, торговець приречено оголошує вартість симпатичного килимового виробу нижчу, ніж сам хотів. Гроші – на бочку, хапайте товар, і давай бігом у ваш готель «Холлідей інн Сува». А потім на пляж або в бар, кому що подобається …


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла