Що чекає туриста на Мальдівах.

Мальдіви

Починаючи свою розповідь про Мальдівах, не можу не нагадати про головне – місце розташування. Їх можна знайти на карті світу в Індійському океані на екваторі. Найцікавіше полягає в тому, що вони саме там і знаходяться. Ця обставина дає Мальдівам важливу перевагу: м’який і теплий клімат. Теплий, але не гарячий. Температура протягом року коливається від 25 до 30 градусів. Таким чином, турист, який відправляється на відпочинок на Мальдіви не ризикує загинути від 50-градусної спеки, ні опинитися в ув’язненні у власному номері готелю, надівши на себе всі узяті в дорогу футболки і забравшись під ковдру.

Отже, ви зважилися і прилетіли на Мальдіви. Екзотика починається прямо в аеропорту, який нагадує авіаносець. Він набагато більше острови Хулхул, на якому побудований. Прикордонники і митники – перші, останні і, може бути єдині мальдівці, яких ви побачите за весь час вашого перебування на островах. Справа в тому, що Мальдіви – держава дуже самобутня  і до того ж на 100% ісламська, тому уряд практично ізолював місцеве населення від “шкідливого” впливу західних туристів. Готелі розташовані на одних островах, а тубільні села на інших. Ніякого громадського транспорту між островами не ходить, не літає і не плаває. Подивитися один на одного різні народи можуть тільки в крихітній столиці Мале, та й то не щодня, а по спеціально виділених днях для екскурсій.

Але повернемося в аеропорт. Суворих митників об’єднує одна справа – вилучення алкогольних напоїв у приїжджаючих. Хтось з них не знав, що на Мальдівах сухий закон, а хтось знав і саме тому вирішив ризикнути. Асортимент який ввозиться різними народами напоїв невеликий: джин “Гордонс” і джин “Біфітер”. Вони в обов’язковому порядку вилучаються, а точніше беруться на зберігання під квитанцію, по якій на зворотному шляху повертаються власникам. В аеропорту туристів сортують та відправляють катерами і гелікоптерами на місце призначення. Катер переважніше, оскільки за менші гроші можна зробити незрівнянну морську, точніше, океанську прогулянку між островами. Особливо сильне враження від нічної подорожі. Стільки зірок, напевно, можна побачити тільки з космосу.

Години через дві ви прибуваєте на свій острів. Його ще не видно, але вже чутно. Ритми “Абби” та “Боні М” дуже добре розносяться по гладкій поверхні океану. На острові – дискотека. Пізніше ви зрозумієте, що організація працівниками готелю культурних програма по вечорах – сувора необхідність. Такою ж необхідністю є і обов’язкове триразове (рідше дворазове) харчування. Тільки на наступний ранок ви усвідомлюєте, в якій ситуації опинилися. Ви опинилися не на маленькому острові, а на острові крихітному, який можна обійти по периметру хвилин за п’ять. Зате виглядає він навіть краще, ніж на рекламному буклеті, який вам показували в турфірмі. Пальми, пісок кольору снігу і смарагдова вода незвичайної прозорості, зовсім не властива піщаним пляжам на континенті. Секрет полягає в піску. Він не кварцовий і, тим більше, не цементний, а кораловий. Навіть при штормі він залишається на дні і не каламутить воду.

На крихітному острові поміщається тільки один готель, що складається з адміністративної будівлі, десятка бунгало, де живуть два десятки постояльців, пари магазинчиків, ресторану та бару. Сухий закон поширюється тільки на мальдівців, іноземні гості можуть замовити в барі будь-які спиртні напої за середньоєвропейськими цінами. Саме з цієї причини штат готелів набирається з сезонних працівників зі Шрі-Ланки. Електрику і прісну воду виробляє для кожного острова безшумна і бездимна  дизельна установка. Гроші на острові не в ходу. Ні долари, ні місцеві руфіі. Все купується за безготівковим розрахунком. Це дуже зручно. Достатньо лише в магазині чи ресторані підписати рахунок. Розплатитеся за все перед від’їздом. Адміністрація готелю вам вірить – без її відома з острова ви нікуди не дінетесь.

Тепер про культурну програму. Мальдіви – рай для ентузіастів водних видів спорту в положенні лежачи. Можна за 500 доларів пройти повний курс “Скуба-дайвінгу” (підводного плавання з аквалангом) і за 9  отримати сертифікат, порівнянний за значимістю (для знавців) хіба що з дипломом Оксфордського університету.  Все життя на Мальдівах починається на кордоні повітря і води. Кожен острів оточують коралові сади незвичайного різноманіття і краси. Населені вони зграями океанських риб, назви яких можна згадати, заглянувши в підручник по зоології. Більшість з них мають прямо-таки папугською розмальовкою. До речі, саме на Мальдівах відловлюють рибок для європейських акваріумів. Зустрічаються і акулята, їх можна погодувати з руки або погладити без побоювання – батьки на мілководдя не запливають.

Розпорядок дня на острові наступний. Сніданок – заплив навколо острова за годинниковою стрілкою – обід – заплив навколо острова проти годинникової стрілки – вечеря – дискотека чи бар. На другий чи на третій день починаєш замислюватися про те, що континент – не таке вже згубне місце, а колеги та родичі – дуже милі люди. На четвертий день починаєш в це вірити. Це значить, що прийшов час змінити спосіб життя. Варіанта два (до літака залишилося ще кілька днів): екскурсія в столицю Мале, де можна подивитися на державні установи, мечеті, лавочки і ринок; та екскурсія по островах. Вона триває цілий день і включає в себе відвідування сусіднього готелю і, головне, двох островів із справжніми тубільцями. Тубільці живуть селами. Один острів – одне село. На кожному острові є центральна площа з сільрадою, мечеттю і телефонною будкою (зв’язок відбувається по радіо). Неодмінний атрибут кожного села – школа без вікон і дверей (за непотрібністю). Учні носять дуже стильну білу форму. На найбільшому острові вмістилося навіть футбольне поле.

Але повернемося в ув’язнення на рідний острів. Пора подумати про сувеніри. Корали збирати і, тим більше, вивозити з країни – кримінальний злочин. Краще купити футболку з написом “No news, no shoes – Maldives”. Гасло відповідає дійсності. Взуття там – непотрібна надмірність, а новин і зовсім немає. Ні газет, ні телебачення. Хіба що дві радіостанції, що віщають на незрозумілій мові діверхі.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла