Сува

Сува

Інформація про місто Сува

Сува – столиця Республіки Фіджі, адміністративний, торгово-промисловий і культурний центр держави.

Природні умови.

Сува знаходиться на південному сході острова Віті-Леву, розташованому в південно-західній частині Тихого океану. Вплив вологого тропічного клімату визначає погодні умови даної місцевості. Середньорічна температура повітря становить майже +24 ° С, протягом року в столиці випадає в середньому 3000 мм опадів. Період дощів триває з листопада по березень. Протягом всього вологого сезону в місті зберігається досить висока відносна вологість повітря. У Сува і її околицях періодично дмуть ураганні вітри, що завдають серйозної шкоди оброблюваним тут плантаціям цукрової тростини.

Сува розташована в зоні вологих тропічних лісів. Природна рослинність представлена ​​різними видами пальм, сандаловим, червоним, хлібним і тиковим деревами, бамбуком. Ділянки мангрових заростей маються на прибережній смузі. Представники ссавців, за винятком мангустів, лисиць та дрібних гризунів, в межах міста і його околицях не мешкають, однак тут зустрічається безліч видів пернатих: папуги, голуби, яструби, медососи, мухоловки та ін Поширені ящірки (головним чином ігуана), жаби і змії, в тому числі гаспид і тихоокеанський удав. У прибережних океанських водах – величезна видова різноманітність риб, черепах, трепангів, креветок і крабів.

Населення, мова, віросповідання.

Чисельність населення Суви становить понад 80 тис. осіб, разом з передмістями – понад 200 тис. осіб. Більше половини жителів столиці – фіджійці (представники полінезійської і меланезійської етнічних груп), решта – індійці (більше 40%) і вихідці з європейських і азіатських країн.

Державною мовою є англійська. Серед населення столиці поширені також мови хінді і фіджийська. Більшість віруючих в Суві (понад 50%) – християни, в тому числі католики і методисти, близько 40% складають прихильники індуїзму. Незначна кількість жителів міста сповідують іслам, сикхізм і конфуціанство.

Історія розвитку.

Сува була заснована британськими переселенцями в 1874 р. Колоністи вирішили використовувати місцеві землі для обробітку плантацій цукрового очерету і кокосової пальми, що послужило причиною конфліктів з корінним населенням острова. У 1874 р. англійці уклали з місцевим вождем Такомбау договір про передачу островів Фіджі Великобританії, і в цьому ж році вони були оголошені британською колонією, а місто Сува отримало статус адміністративного колоніального центру Фіджі.

В період британського правління (1870-1970 рр..) В місті швидко розвивалися виробництво цукру і морська торгівля. Для роботи на плантаціях залучалися робітники з Індії. Їх чисельність неухильно зростала і вже на початку 1920-х рр.. склала майже половину жителів Суви.

Емігрувалі на острів індійці були позбавлені багатьох цивільних прав, що надаються корінному населенню, що має британське підданство. У місті почалися активні виступи робітників-індійців проти свавілля колоніальних властей, в результаті представники індійської громади, які проживали на території столиці, добилися права бути обраними до Законодавчої ради.

У жовтні 1970 р., після проголошення островів Фіджі незалежною державою в рамках Британської Співдружності націй, Сува була оголошена столицею країни.

У 1987 р. на Фіджі відбувся державний переворот, в результаті якого острови вийшли зі складу Співдружності, а на їх території було проголошена суверенна Республіка Фіджі зі столицею в місті Сува. Після військового перевороту з Суви емігрувала значна частина населення, в тому числі висококваліфіковані фахівці і землероби. Велика частина очеретяних плантацій в околицях міста була знищена. У 1997 р., коли Республіка Фіджі знову увійшла до складу Британської Співдружності націй, Сува зберегла статус столиці і адміністративного центру держави. У місті знаходяться резиденції президента і уряду, Верховний суд, кілька представництв різних міжнародних організацій.

Культурне значення.

У Суві спостерігається вражаюче поєднання різних культур і народних традицій, мирно сусідять із західноєвропейським способом життя, що включає в себе відвідування кінотеатрів, відеозалів, бібліотек, клубів і спортивних змагань.

Провідним вищим навчальним закладом Суви є Південнотихоокеанський університет, заснований в 1968 р. і який відкриває філії в інших країнах південної Океанії. Студенти університету навчаються на наступних факультетах: педагогічному, соціально-економічного розвитку, природних ресурсів. У столиці є також Технічний інститут Фіджі і Медичний інститут Фіджі. Неповну вищу освіту можна отримати в медичному училищі, заснованому ще в 1886 р. Студентам видаються також гранти на навчання за кордоном.

Найбільші публічні бібліотеки Суви – бібліотека при Південнотихоокеанському університеті, яка містить понад 70 тис. друкованих видань, і Міська бібліотека, де зберігається понад 40 тис. томів. У столиці є також Національний архів, заснований в 1954 р., і музей Фіджі, в експозиції якого представлено безліч унікальних експонатів, що розповідають про археологічне, історичноме та етнографічне минуле тихоокеанських островів. У Суві знаходиться державна радіокомпанія, яка здійснює радіомовлення по всій країні.

Інформація для туристів.

Туристів, що приїжджають в Суву, приваблюють насамперед дивовижні природні ландшафти острова Віті-Леву, його незвичайна флора і фауна. Поїздка в це місто порадує любителів дайвінгу, риболовлі, катання на водних лижах і підводне полювання. Туристам, які прибувають до столиці, пропонується зробити екскурсії до численних блакитних лагун і в національні парки, які вважаються гордістю островів Фіджі. У туристичних готелях можна взяти напрокат спортивне спорядження для гри в гольф або теніс.

Гості міста зазвичай здійснюють прогулянки по центральній частині Суви, головним чином по вулиці Вікторія Парейд, де розташовані готелі, ресторани, банки, магазини та ін. Міський пляж користується набагато меншою популярністю, ніж більш затишний пляж в Пасифік Харбор – невеликому населеному пункті, розташованому неподалік від Суви, на океанському узбережжі. У туристів, що відвідують столицю, є свої «заповітні» місця для вечірнього відпочинку: це нічні клуби і ресторани «Урбан джангл», «Голден Драгон», «Бердленд», «Лакі Едді» і ін

У столиці відзначаються християнські свята Великодня і Різдва, під час яких проводяться масові видовищні заходи. У Суві також можна стати учасником барвистого загальнонародного фестивалю Дівалі, що проходить щорічно по всій країні.

Грошова одиниця в Суві, – фіджийський долар. Обмін валюти можна зробити в банках і готелях міста.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла