Брюссельський квітковий килим – свято кольору і квітів

Брюссельський квітковий килим - свято кольору і квітів

У середині серпня кожного парного року рівно на три дні одна з найкрасивіших площ у світі – брюссельська Гранд-Плас – перетворюється на ілюстрацію до книги дитячих казок, вкриваючись килимом з мільйона квітучих бегоній. Саме тут, у столиці об’єднаної Європи, здійснюються мрії і оживають слова знаменитої пісні «Як продовження сну, площа квітами повна» …

Традиція викладати килим із живих квітів на центральній площі Брюсселя зародилася не так давно. Перша квіткова ковдра накрила Гранд-Плас в 1971 році, проте ця подія стала всього лише закономірною і довгоочікуваною кульмінацією любові фландрійців до створення подібних «килимків» по ​​всій країні. Слідом за бельгійцями килими стали «ткати» в Амстердамі, Парижі, Лондоні і Гамбурзі, але до барвистості і досконалості головного килима наблизитися так нікому і не вдалося.

Справедливості заради треба відзначити, що ідея створення квіткових полотен з’являлася ще у XVIII столітті у італійців з міста Генсало, що знаходиться в 25 км від Риму. Кажуть, що одного разу знаменитий революціонер Джузеппе Гарібальді навіть відмовився ступати на подібний витвір, порахувавши його божественною річчю. Тим не менше, тільки бельгійським флористам вдалося перетворити килим на справжнє свято кольору і квітів, здивувавши весь світ.

Для створення нетривких шедеврів завжди використовують бегонії, оскільки тільки ці квіти здатні витримати чотири повних дні без води.

Орнамент бельгійського килима щороку змінюється і є «цвяхом програми», що тримається в найсуворішому секреті. Сюжети можуть бути самими різними: від випадкового візерунка дитячого калейдоскопа до складних композицій, що володіють глибоким філософським змістом.

Шість років тому, наприклад, квіткове покривало було присвячено епосі Середньовіччя: в центрі композиції флористи на знак подяки Галілео Галілею за відкриття людству очей на будову всесвіту, створили з бегоній троянду вітрів.

Наступний килим називався «Бельгійське мереживо» і відтворював рукотворні шедеври всесвітньо відомих мереживниць, а минуле полотно повторювало малюнок середньовічного гобелена. І якщо вдень все це виглядає просто приголомшливо, то передати досконалість квіткових картин, котрі підсвічуються вночі десятками прожекторів, навряд чи зможе навіть літературний геній.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла