Марокко. розфарбоване королівство

Марокко

Білий

По-справжньому білим виглядає тільки Агадір – пункт, з якого починається більшість подорожей по Марокко. Благо міжнародний аеропорт всього в 15 км.

Агадір – це птах Фенікс, відродився після страшного землетрусу 1960 р. Сьогодні він виглядає дуже сучасно, хоча перебудова, на жаль, майже стерла з його обличчя неповторні східні риси. Вийшов легке, цілком європейське містечко, нашпиговане готелями і готельчиками, туристами і сувенірними крамницями. Серед інших будівель виділяється готель Atlantic Palace – один з найрозкішніших у місті, а може, й у всій країні. Палац – одне слово!

Вражає велика кількість пальм і тенісних кортів. Тут нічні клуби, казино, дорогі ресторани тісняться і нагромаджуються один на одного, як в Монако. А ще є поля для гольфу, центри таласотерапії і, звичайно, пляж. Найбільший на марокканському узбережжі, кілометрів на двадцять. Широка смуга піску з соснами і евкаліптами по краях, а відразу за нею – справжнісінький океан.

Сліпучий білий колір як можна більш підходить Агадіру, підкреслюючи його здатність до швидкого відродження і нинішній статус процвітаючого міста. Коли сонце встає з-за Атлаських гір, всі будинки миттєво відгукуються його променям і опромінюють морську дорогу прибуваючим кораблям як один великий маяк …

Червоний

На деякому віддаленні від узбережжя, трохи в глибині розташоване місто Марракеш, теж дуже популярне у туристів. Воно яскраво-червоного кольору, причому за визначенням: ім’я міста походить від арабського слова «марракуш» («червоний»). Червона земля, червоні помідори, всі будинки рожево-коралового кольору. Розумієте – ВСЕ! Кругом троянди. Здається, тут визнають тільки цю королівську квітку. Рожево-червоні декорації іноді розбавлені бузковим туманом квітучої жакаранди.

Зупинитися в Марракеші можна при будь-якому бюджеті. Готелі є в діапазоні від 18 до 1000 євро на добу.

Синій

Мабуть, єдина промашка вийшла в Марокко з Касабланкою. Назва міста перекладається з іспанського як «білий дім». Однак зараз стіни в цьому місті багато поступаються в білизні агадірским. А що ви хочете? Промислово розвинений портовий мегаполіс приносить половину всіх податків державі.

Але побувати в Касабланці таки варто. Хоча б для того, щоб побачити мечеть Хасана II, другу у світі за величиною після тієї, що в Мецці. Але насправді таку величезну, що мозок уже перестає сприймати розміри. Потрясає і обробка. Ну а головна визначна пам’ятка Касабланки – океан, синій і від безкрайності своєї закруглюється з боків, на горизонті.

Синього багато і в Ес-Сувейрі. Упереміш з білим. Поєднання цих кольорів швидше за все наслідок португальського впливу – в цій країні давно прийнято прикрашати стіни біло-синіми кахлями «азулежу». Живе свідчення цього впливу – португальська фортеця Магадор. А ще Ес-Сувейра носить титул одного зі світових центрів серфінгу, і тут, мабуть, найкращі рибні ресторанчики в країні …

На виїзді з міста помітила напис на стіні: «Vive raja». Перше слово французьке, друге – арабське. Гід перевів: «Живіть спокійно!» Я сприйняла це як послання Марокко всьому світу.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла