Пам’ятки архітектури в Рабаті

Місто Рабат, столиця Марокко, веде свою чималу історію з III століття до нашої ери. Спочатку це було пунічне поселення, потім римляни створили на його місці місто Сала. Сучасна назва вперше була вжита в 1170 році, але було більш довгою. Рабат-ель-Фатх, що в перекладі означає «звитяжний», а вже в 1184 року султан Якуб аль-Мансур визначив Рабат столицею держави Альмохадів. У ході його плідного 15-річного правління в місті була зведена фортеця Касба Удайя, справжня цитадель, що збереглася до наших днів.

До речі, у фортеці працює оглядовий майданчик. Також султаном аль-Мансуром був задуманий честолюбний проект – будівництво мечеті Хасана висотою 86 метрів. Втім, мечеть так і залишилася недобудованою – її мінарет вознісся лише на 44 метрів, будівництво було припинено після смерті аль-Мансура, а після, через шість століть – мечеть була зруйнована землетрусом. Але мальовничі руїни, серед яких височіє мінарет, служать місцем тяжіння туристів і фактично є символом міста.

Ще один пам’ятник архітектури – некрополь Шеллі, дозволяє перенестися в середньовічну епоху. Тут похований султан аль-Мансур, також тут б’є чудотворне джерело. Тут, незважаючи на настільки велику популярність цього місця у туристів, відчувається дух старого міста, відчуття минулих епох.

Мавзолей Мухаммеда V – пам’ятка всього лише минулого століття, в ньому знайшов останній притулок король, який зробив Марокко незалежною державою. Побудований він був, як належить за канонами, через 10 років після смерті короля, в 1971 році.

А взагалі Рабат, незважаючи на велику кількість історичних пам’яток, є індустріальним центром країни і одним з найбільших міст – зараз в ньому проживає більше півтора мільйонів чоловік.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла