Озеро Манасаровар: священна водойма Тибету

Вперше про озеро Манасаровар, популярну тибетську пам’ятку, згадується в епосі Рамаяна, який датується ще V століттям до нашої ери. Місцеві жителі вірять в те, що озеро володіє чудотворною силою, здатною звільнити людину від грішних думок і наповнити позитивною енергією. Легенди свідчать, що озеро було освячено самим Буддою, саме тому послідовники буддійської релігії вже більше двох з половиною тисяч років здійснюють кору – ритуальних обхід і обмивання біля священного озера Манасаровар.

Озеро Манасаровар, крім буддизму, має місце і в інших східних релігіях. Зокрема, індуїсти впевнені в тому, що Манасаровар є душею бога Брами. Послідовники індуїзму дотримуються думки, що у священній воді озера викупався бог Шива, а також його дружина Парваті.

Варто звернути увагу на містичну гору Кайлас, яка, згідно зі східними віруваннями, разом з озером Манасаровар являють собою єдине ціле. Індуїсти вважають, що на горі Кайлас мешкає бог Шива, уособлюючи чоловіче начало Ін, а Ян – це його дружина Парваті, яка живе в озері Манасаровар.

Втім, міфів і легенд, пов’язаних з озером Манасаровар, можна розповісти ще багато, що і пояснює величезну кількість паломників і туристів, які приїжджають до озера за просвітленням розуму і очищенням душі й тіла.

Якщо говорити про озеро Манасаровар з наукової точки зору, то воно являє собою прісну водойму, яка знаходиться на висоті 4557 метрів над рівнем моря. Незважаючи на те, що температура води в озері не перевищує +4 градуси, багато туристів і, звичайно ж, паломники не проти в ньому скупатися.

 


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла