Юеяцюань: озеро півмісяця в Китаї

Озеро Юеяцюань знаходиться в пустелі Гобі, в 6 кілометрах від китайського міста Дуньхуан. З усіх боків це мальовниче місце оточене дюнами, які захищають оазис від впливу піщаних бур. Особливістю озера є його незвичайна форма, що нагадує півмісяць. Глибина Юеяцюань досягає відмітки в 5 метрів, при довжині в 150 метрів.

Це озеро привертає велику кількість туристів і паломників з усього світу. Підвищений інтерес зумовлений тим, що Юеяцюань є не тільки надзвичайно красивим оазисом, але й однією з релігійних святинь буддизму.

В історії озера були похмурі періоди, коли воно перебувало під загрозою повного зникнення. У 1970 році для збільшення обсягу поливу фермерських угідь на річці Данг була встановлена ​​гребля. Порушення балансу надземних і підземних вод відбилося і на озері Юеяцюань – воно помітно обміліло.

Ситуація погіршувалася стрімким зростанням населення розташованого поблизу міста Дуньхуан в період з 1960 по 2000 роки, тому що це тягло за собою підвищення споживання містом прісної води. Наслідки подібного «розкрадання» водних запасів не змусили довго чекати. Площа озера знизилася до 1,3 акра, а глибина досягла критичної позначки в 0,9 метра.

У 2006 році Юеяцюань знайшло нове життя. Владою була розгорнута масштабна програма з порятунку озера. Цій програмі дали назву «Трьох заборон»: для її втілення жителям категорично заборонялося будівництво нових колодязів і створення сільгоспугідь. Заборона була накладена і на в’їзд переселенців з інших міст. Всі ці заходи привели до відновлення озера до колишнього стану.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла