Печери Могао храмового комплексу Цяньфодун

Печери Могао – це печери буддійського храмового комплексу Цяньфодун, який був зведений ще в 353-366 рр.. н. е.. недалеко від оази Дуньхуан. У храмі Цяньфодун шанували Будду і проводили традиційні медитації. Зараз печери Могао є популярним туристичним напрямком і завжди відкриті для допитливих мандрівників.

Спочатку печери Могао служили в якості місця для монахів-самітників, але в часи правління династії Тан буддійський комплекс Цяньфодун істотно розширився, і з тих пір паломницькою діяльністю в храмі Цяньфодун могли займатися всі бажаючі.

Стіни печер Могао ретельно розписані. Настінні малюнки і тутешні споруди були реалізовані для повного занурення в атмосферу медитації, як візуальне уявлення процесу пошуку просвіти або як мнемонічні пристрої, які ведуть до пізнання істини. Мистецтво в печерах Могао охоплює більше 10 різних жанрів, серед яких скульптура, вишивка, настінні малюнки, література, каліграфія, архітектура і навіть музика.

У 1900 році в результаті досліджень була виявлена ​​так звана «Печерна бібліотека», вміст якої знаходять по всьому світу: в Пекіні, в Лондоні, в Парижі та Берліні. Зараз діє Міжнародний Дуньхуанський Проект, в рамках якого вчені збирають стародавні рукописи і детально досліджують їх. Варто відзначити, що рукописний фонд Могао налічує величезну кількість робіт, серед яких буддійські і даоські релігійні тексти, трактати з філософії, географії, історії, а також унікальна «Книга ворожінь», яка була написана тюркським рунічним письмом.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла