Фонтан Брабо – символ Антверпена

Фонтан Брабо, побудований в 1887 році на головній площі Антверпена, є важливою культурною пам’яткою міста. Цей фонтан, який має форму скульптурної композиції, вважається символом міста, адже він чудово ілюструє легенду про заснування Антверпена.

Місцеві жителі зберігають стародавній переказ, яке свідчить, що колись на місці сучасного міста були володіння злобного велетня Друона Антігона. Кожен, хто пропливав по річці Шельде або проходив повз його замка, повинен заплатити йому данину. Тих же людей, які відмовлялися йому платити, кровожерливий велетень жорстоко карав, він відрубувати нещасним руки і кидав їх у річку.

Люди побоювалися навіть ходити в цій місцевості, але знайшовся сміливець – римський воїн Сальвій Брабо, який не побоявся Антігони і вступив в бій з ним. Римлянин переміг велетня, після чого його відрубану руку кинув в Шельду. Такою є передісторія появи фонтана Брабо.

Як стверджують дослідники, ця легенда пов’язана з назвою Антверпена, адже в перекладі слова «hand werpen» означають «кинути руку». Ця історія вразила свого часу відомого майстра Джефа Ламбокса на спорудження такого незвичайного і красивого фонтану. Влада міста вирішила встановити скульптуру, яка зображує воїна Брабо з протягненим до неба трофеєм – рукою велетня Антігони, в центральній частині Антверпена на площі Гроте Маркт.

Фонтан Брабо не має басейну, властивого для більшості подібних архітектурних конструкцій, вода стікає до підніжжя скульптури, зникаючи між камінням. Після цього вона потрапляє в замкнутий контур і знову подається наверх.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла