Вокзал Сан-Бенту: місце, з якого починається знайомство з Португалією

Перш ніж ступити на землю Порту і оглянути його околиці, гості цього гостинного португальського міста в першу чергу знайомляться з одним з головних вокзалів, що розташувався на центральній площі Альмейда Гаррет.

Потреба в його спорудженні виникла в 1900 році, коли в Португалії стали приділяти величезну увагу розвитку мережі залізниць. Цього року королем Карлосом I був закладений перший камінь, який і став початком історії сьогодні вже знаменитого вокзалу.

Вокзал Сан-Бенту був зведений на місці бенедиктинського монастиря, який навіть після відновлювальних  робіт, проведених після руйнівної пожежі, що трапилася в 1783 році, не зміг уникнути запустіння і на той час вже перебував у досить жалюгідному стані. Сьогодні ця португальська пам’ятка в усьому блиску першою зустрічає гостей Порту.

Для того щоб вокзал мав респектабельний вигляд доклало чимала зусиль величезна кількість людей. Все ж левова частка заслуги в цьому належить Жозе Маркусу де Сільві – архітекторові, який запропонував побудувати будинок у стилі французької неокласики і художнику Жоржу Коласа, що займався декоруванням будівлі.

До внутрішньому оздобленню вокзалу завжди прикуті цікаві погляди його відвідувачів, інтерес у яких викликає плитка, а точніше те, що вона ілюструє. Так, наприклад, за допомогою картин, зображених у верхній частині стін, можна дізнатися багато цікавого з історії залізниць, у середній – проникнути в атмосферу батальних сцен, а ось у нижній – ближче пізнати життя Португалії.

Можливо, назвати цей вокзал португальською пам’яткою буде занадто голосно, але заперечити той факт, що він першим потрапляє в центр уваги кожного гостя цієї країни, неможливо.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла