Віза до Туреччини

Для громадян України діє спрощений режим в’їзду до Туреччини – віза оформляється в будь-якому пункті в’їзду в країну. У спеціальному віконечку оплачується візовий збір, потім в паспорт вклеюється марка, на яку ставиться в’їзний штамп.

 

Вимоги для отримання візи

 

Офіційно термін дії закордонного паспорта повинен бути не менше 3 місяців з моменту закінчення поїздки. Також необхідно мати на руках суму не менше 300 доларів і зворотний (або в третю країну) квиток або ваучер готелю. На практиці ці вимоги виконуються рідко, службовці митної служби звертають увагу зазвичай лише на наявність в’їзної марки, однак, якщо при перевірці ці документи будуть відсутні, туриста можуть депортувати з країни.

 

Тривалість і тип візи

 

Туристична віза, видана на кордоні, дворазова, і дійсна для перебування на території Туреччини на строк до двох місяців (для громадян Росії, України і Білорусії).

 

Вартість візи

 

Туристична віза (незалежно від віку в’їжджаючого) коштує 20 доларів США або 15 євро. Краще приготувати точну суму, оскільки у прикордонників часто немає здачі.

 

Зовнішній вигляд візи

 

Віза виглядає як невелика марка. Її наклеюють на будь-яке вільне місце в паспорті.

 

Громадянам інших країн СНД

 

Слід мати на увазі, що вимоги турецьких властей по відношенню до туристів з різних республік колишнього СРСР можуть розрізнятися. Громадяни Узбекистану повинні оформляти візу заздалегідь в консульстві Туреччини, громадянам Казахстану можна знаходиться в Туреччині без візи до 30 днів, громадянам Молдови та Азербайджану видається одноразова віза терміном перебування на 1 місяць, а громадянам Грузії – одноразова віза терміном перебування на 14 днів. Рекомендується перед поїздкою ознайомитися з необхідною інформацією на сайті МЗС Турецької Республіки.

 

Північний Кіпр (TRNC)

 

Турецька Республіка Північний Кіпр (TRNC) формально є окремою від Туреччини державою. При подорожах між Північним Кіпром і Туреччиною здійснюється звичайний паспортно-митний контроль. Прибуваючим до Туреччини вперше з Північного Кіпру необхідно купити звичайну 20-ти доларову марку (як і у всіх пунктах прибуття в Туреччину) і отримати в’їзну печатку на прикордонному контролі.

 

 

 ОФОРМЛЕННЯ ВІЗ ДО ТУРЕЧЧИНИ

Громадяни Росії, України, Білорусі, Казахстану, Естонії, Латвії та Литви отримують турецьку візу в аеропорту прибуття. Для цього після прибуття в аеропорт Туреччини необхідно придбати за 20 USD або 15 EUR візову марку, що дає право на багаторазовий в’їзд у країну протягом двох місяців.

Митниця:

Ввезення будь-якої валюти в Туреччину необмежене, суми від 5000 USD потрібно вказувати в митній декларації. Турецькі ліри можна ввозити в країну в необмеженій кількості, але вивозити тільки в сумі, що не перевищує еквівалент 100 USD. Дозволено безмитне ввезення 400 сигарет або 50 сигар або 200 г тютюну, 1 кг кави, косметики, парфумерії та продуктів харчування – в межах особистих потреб. Заборонено ввезення наркотиків, наркомістких ліків, зброїф. Заборонено вивіз зброї, боєприпасів, антикваріату і наркотиків.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла