Амфітеатр Шовкового шляху

Амфітеатр в Босрі

   На відміну від наших уявлень про Шовковий шлях як про єдину дорогу, справжні караванні маршрути завжди були розгалуженою мережею. Щоб у цьому переконатися, дату свого візиту до Сирії варто приурочити до фестивалю «Шовковий шлях». Кожен раз це гостинне арабське свято, що збирає в жовтні фольклорні танцювальні колективи зі всього світу, стартує в різних містах Шовкового шляху. Розкіш вражень – особлива: більшість концертів проходить на майданчиках стародавніх амфітеатрів. Цього року відкриття фестивалю довірили Босре – одному з найвідоміших історичних міст Сирії, розташованому в 140 км на південь від Дамаска.

   На відміну від Пальміри, стародавні руїни Босри радують око не переливами ніжних жовто-рожевих відтінків, а кольором Багіри: чорний базальт в пісках – враження на все життя. У давньоримського амфітеатру, побудованого, як кажуть, за проектом архітектора, який створив Колізей в Римі (припускають, що його ім’я – Рабірій), терпляче чекає туристів стрункий арабський скакун, впряжений в старий фаетон. На «фронтоні» фаетона – химерна арабська в’язь: прославляння Аллаха. Та й як не прославити, якщо навіть амфітеатр, побудований приблизно в кінці II ст. н.е. і пізніше перетворений у фортецю, так добре зберігся до наших днів!

   Вхід в римський театр охороняють «опереткові» легіонери з яскраво-червоними пір’ям на шоломах. До сцени ведуть довгі коридори з надзвичайно високими склепіннями. У надрах амфітеатру – кам’яний лабіринт, продумана система ходів. Хто б міг подумати, що 45-метрова сцена для виступів – це всього лише «вершина айсберга», що в надрах амфітеатру не менш цікаво, ніж на кам’яних сходах-сидіннях, де розміщується 15 тис. глядачів! Вмостившись на стародавньому камені, без всякої машини часу легко потрапляєш в минуле.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла