Сирія – країна святих місць

Мечеть Омейядів

   У Сирії, куди не обернись, скрізь зіткнешся з подіями Старого і Нового Завітів. Над Дамаском височить гора Касьюн (1155 м над рівнем моря). Вважається, саме тут відбулося перше вбивство в історії людства: Каїн позбавив життя свого брата Авеля … У Дамаску на зорі розповсюдження християнства починав свою діяльність апостол Павло. А в 30 км від столиці Сирії в знаменитому православному монастирі Сейднайской Божої матері зберігається безцінна реліквія – ікона Богоматері, написана апостолом Лукою, покровителем митців.

   У Дамаску моляться до Христа й Аллаха. Мечеть Омейядів – одна з найбільш знаменитих мечетей світу, символ Дамаска, чудовий приклад ісламського зодчества. На її території знаходиться могила Іоанна Хрестителя (пророк Яхья в Корані). У мечеті, побудованої в VII столітті, незвичайно затишно. Паломники моляться годинами, деколи засинаючи від приємної втоми. Матері годують дітей грудьми, відвернувшись до стіни. Хтось дуже голодний розгорнув пакет з їжею … Через величезний двір мечеті босоніж простують делегації з різних країн світу. Всі посміхаються, пропонують сфотографуватися.

   При вході в християнські храми, як і в мечетях, нерідко знімають взуття. На підлогах лежать килими, під склепіннями стель, поруч з кришталевими люстрами, розганяють повітря великі вентилятори, а стіни прикрашають зелені рослини, поряд з іконами – нитки золотих прикрас: подяка моляться за врятовані здоров’я і життя … Як дивно відчувати себе в східних християнських храмах і мечетях як вдома … Місцевому церковному затишку і толерантності можна тільки позаздрити.

   А в 57 км від Дамаска є містечко Маалюля, назва якого перекладається містично й просто – «вхід». Навколо – біблійні пейзажі, святині і тиша … Між іншим, світову популярність Маалюля придбала завдяки не стільки історичним пам’ятникам, скільки тому незвичайному факту, що її жителі до цих пір спілкуються на ассирійській діалекті арамейської мови, якою говорив Ісус Христос. Ця мова надзвичайно мелодійна, і почути його – подарунок долі.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла