Зразки грунту довели використання хімічної зброї в Сирії

Зразки грунту довели використання хімічної зброї в Сирії

Аналіз зразків грунту, в таємниці вивезених з Сирії контрабандним шляхом в рамках секретної операції Великобританії, довів використання хімічної зброї в ході триваючої більше двох років громадянської війни. Про це в суботу повідомляє британське видання The Times. Зразки грунту, взяті на околиці Дамаску, були доставлені в Міністерство хімічної оборони Великобританії і Біологічної науково-дослідної установи в Портон-Даун в графстві Уїлтшир.

Там було встановлено, що зразки грунту містять сліди “певного роду хімічної зброї”. Хоча експерти не змогли встановити сліди якої саме хімічної зброї це були, вони виключають залишки слідів сльозогінного газу або іншого засобу для розгону натовпу. За вилученими зразкам також неможливо встановити чи було застосування хімзброї поширеним явищем і хто його використовував – регулярна армія Башара Асада або повстанці. У статті The Times йдеться, що зроблені британськими експертами висновки дають Західним дипломатам достатні докази про те, щоб говорити про використання хімічної зброї в Сирії. Однак, джерела Міноборони повідомили The Times що, незважаючи на висновки експертів, залишається багато питань без відповідей. “Там не було того, що було в Іраку”, – сказав виданню представник Міноборони маючи зважаючи кричущий випадок застосування хімічної зброї Саддамом Хусейном проти курдів в Халабджі в 1988 році, в результаті якого тоді загинуло близько 5000 чоловік.

 Однак, експерти кажуть, що незважаючи на важливість зроблених експертами висновків, вони не можуть послужити доказом того, що Асад перетнув “червону лінію”, встановлену президентом США Бараком Обамою і служити причиною агресивної втручання в конфлікт з боку США. Нагадаємо, що в 2012 році Обама сказав, що використання хімічної зброї сирійським урядом послужить для початку прямих дій з боку Сполучених Штатів. Відзначимо, що США, Ізраїль і Йорданія особливо стурбовані долею запасів хімічної зброї Сирії, які, як вважають, знаходиться в декількох сховищах по всій країні. На додаток до можливості того, що Асад може використовувати зброю як відчайдушний захід, щоб залишитися при владі, є побоювання, що частина ЗМУ може потрапити до рук терористичних угруповань в Сирії або Лівані.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла