Дамаск і його культурні цінності

Дамаск і його культурні цінності

Дамаск вважається найдавнішою столицею світу, про неї було відомо вже в XV столітті, завдяки своєму розташуванню на перетині караванних доріг. Тоді і зараз Дамаск вважається столицею світової торгівлі.

Дамаск є місцем, де проходили всі великі полководці стародавнього часу – це Олександр Македонський, Салладіна та інші. Це обумовлено важливим стратегічним місцеположенням міста.

Дамаск важливий не тільки як торговий центр, але і як культурний. Стара частина міста являє собою велику кількість будов доантичної та римської епох. Сама головна вулиця цього району – Віа-Пектен. На ній розташована знаменита і унікальна своїм оформленням мечеть Омейядів. Не менш цінний мавзолей Салах ад-Діна, який датується XII століттям. У багатьох старовинних будівлях сьогодні організовані музеї.

Крім історичних пам’ятників у Дамаску багато мусульманських святинь, зокрема це гробниця внучки пророка Сейида-Зейнаб. А кладовище Баб ас-Сагир є місцем упокоєння багатьох сподвижників Мухаммеда. Однак тут можна бачити не тільки мусульманські святині, але й значимі місця для християн, зокрема це печера Магарат ад-Дамм, де за переказами Каїн убив Авеля. А гора Касьюн містить саркофаг Авеля.

У Дамаску досить багато музеїв, але найбільш значущим серед них є Національний музей зі своєю багатющою колекцією предметів побуту багатьох народів. Також в цьому музеї можна бачити зразки самої ранньої писемності. Військовий музей демонструє багату колекцію стародавньої і середньовічної зброї. Колишня середньовічна лікарня Дамаска Бімарістан сьогодні перетворена на музей. Тобто, Дамаск є місцем, де сконцентровано багату спадщину багатьох народностей. Сьогодні історична частина Дамаска внесена до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла