Вулиці Дамаска

Одним з міст світу, яке налічує не одну сотню років історії, являється місто Дамаск – це столиця Сирії. Історія говорить про те, що виникло воно приблизно до тринадцятого століття, бо саме до цього часу відносяться перші згадки про Дамаск. Природно, що пам’ятники історії тут на кожному кроці.

Якщо розглядати Дамаск як осередок історичних пам’яток, до цього числа, безумовно, належать і вулиці, то однією з найстаріших дороговказних артерій міста безперечно варто назвати знамениту Віа Ректа або Пряму вулицю, згадку про яку можна знайти в Біблії. По Прямій вулиці у свій час ходили представники Великої Римської імперії. Саме в ті часи вона тягнулася через місто із західного боку міста на східну. Як і в ті далекі часи, Віа Ректа сьогодні вважається однією з центральних вулиць Дамаска. Такою вона залишається і сьогодні. Протяжність дамаської Прямої вулиці становить півтора кілометра. Однак у наш час вона розбита на два відрізки: до Римської арки можна пройти по вулиці Мідхат-паші, а відрізок вулиці за аркою носить ім’я Баб Шаркі.

Пряма вулиця або Віа Ректа закінчується біля Східних воріт, які також носять назви Ворота Баб Шаркі. Ця будова була зведена приблизно в третьому столітті римськими будівельниками. Спочатку Східні ворота носили назву воріт Сонця. Дивна їх будова, яка може і сьогодні показати поділ давніх вулиць: проїжджа середня частина шириною тринадцять метрів, а з боків два пішохідні тротуари, ширина яких становить по шість метрів. Коло Східних воріт є мінарет, який височить  над воротами приблизно з другої половини дванадцятого століття. Дейр Мар Саркіс – це будівля, яка сьогодні є резиденцією вірменського митрополита. Раніше вона представляла собою середньовічний караван-сарай, до якого можна було пройти через Східні ворота.

На дамаській вулиці Шаріа Ананія можна побачити будинок Святого Ананія, яким був першим єпископом міста.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла