Легенди долини Антона

Долина Антона

Республіка Панама зберігає в собі чимало таємниць і загадок, серед яких і прекрасні легенди цих місць. Повідаємо дві легенди, зароджені в долині Антона.

Легенда перша: Про сплячу індіанську дівчину

У далекі часи, коли на землі, індіанців неподалік від Панама-Сіті, панували вже не тільки лише вони, і більше ніхто, а були тут також іспанці, жила в індіанському племені прекрасна дівчина Люба (Luba). Молодша дочка, остання дитина в одного з лідерів племені гуаймі, головного Уррака (Chief Urraca). Вона отримала поцілунок від самого сонця, так вважали в тодішній республіці Панама.

Люди з її племені дали дівчині друге ім’я «Повітряний квітка» («Air Flower»), і знали її як просту дівчину, але з душею заколотника. Вона успадкувала всі сильні сторони своєї раси, всі найсильніші сторони індіанців гуаймі, що борються проти іспанських завойовників на землях республіки Панама. Тому, сама дівчина найменше очікувала, що в її серці зародитися любов до одного з іспанських чиновників. Одному з людей, що гноять і вбивають її народ, займають їх міста і грабують.

Але в племені Люби був хоробрий воїн по імені Юраві (Yaravi), він любив дівчину всією душею, і всім серцем. Але любові його не судилося знайти взаємність. Коли Юраві зрозумів це, відчай воїна одержав верх над ним. І прямо на очах здивованої дівчини на ім’я Повітряний квітка, Юраві кинувся з високої гори, в порожнечу. Дівчина Люба дивилася на це з сумом, але зробити зі своїм серцем нічого не могла.

Розуміючи, наскільки зрадницьки виглядає її любов до іспанця, Повітряна квітка йде в джунглі, відмовляючись від своєї любові. Вона відмовляється не тільки від любові до іспанця, але також і від власного життя. Так як вижити однй слабкій дівчині в диких джунглях республіки Панама, практично неможливо.

Але джунглі прийняли її життя як дар, і увічнили фігуру дівчини на своїх горбах. Тепер на пагорбах в долині Антона, при бажанні, можна побачити фігуру дівчини Повітряна квітка, відбиту самою природою.

Так що навіть приїжджі з Панама-Сіті можуть на власні очі переконатися в правдивості цієї давньої легенди.

Легенда друга: Про трьох сестер

Троє прекрасних дочок з елітної сім’ї республіки Панама були закохані в одного і того ж чоловіка з Пенономе (Penonome). Людина ця вважала трьох сестер надзвичайно гарними, хоча насправді так і було, правда, вони все-таки не були йому цікаві. А все тому, що чоловік цей був закоханий в іншу дівчину, з того ж міста – Пенономе. В одну з пристрасних п’ятниць три сестри стояли близько прекрасних вод річки Антон. Старша сестра подивилася на воду нижче того місця, де вони стояли, і зрозуміла, що щастя ніяк не залежить від любові чоловіка. Вона сказала «Ця прекрасна вода наповнює мене щастям», і дівчина опустилася в воду, не побоюючись нічого, серце її наповнювала радість. Молодші сестри побачили щасливий вираз обличчя своєї старшої сестри, і взялися за руки. Вони без сумнівів і роздумів наслідували її приклад, пірнувши слідом за нею в чисту воду.

З тих пір і стоїть на цьому місці водоспад «Три сестри». По ньому не  можна сплавлятися ні на каное, ні на який інший човні – це небезпечно для життя. Розбитися об гострі камені тут дуже легко. Займатися дайвінгом в цих місцях також неймовірно небезпечно. Під водоспадом є найгостріші камені, вдарившись об які можна не тільки отримати струс мозку та рани, але й потонути. Але, в страсну п’ятницю три сестри були врятовані. За легендою, вода, отримана ними до сьогоднішнього дня, зберігає їм життя. До цих пір три сестри плавають і граються в тутешніх водах, і можливо, саме вам пощастить зустрітися з ними, приїхавши з Панама-Сіті.

Ось такі дві легенди зберігає пам’ять людей про долину Антона. Але це напевно, далеко не всі легенди, про тутешніх місця. Взявши з собою гіда, гарненько розпитайте в нього про легенди долини, так як це не просто цікаві історії, але історії, просочені людською мудрістю.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла