Мальта далека і близька

Коротка, але звучна назва цієї  острівної держави моментально викликає в мозку смутні асоціації. І оживають розбуджені фантазією особи суворих лицарів Мальтійського ордена, які вдивляються в морські  далі з високих фортечних стін … Ви ще не були на Мальті? Рекомендуємо Вам терміново заповнити цей пробіл, де кожен камінь буквально дихає давньою історією. Адже саме тут, згідно Гомера, німфа Каллісто утримувала Одіссея цілих сім років!

Справи давно минулих днів

Саме місце розташування Мальти, що знаходиться південніше Сицилії на жвавому перехресті торгових шляхів з Європи в країни Африки та Азії, постійно притягувало до неї погляди мандрівників і завойовників. Тут залишили свій слід фінікійці і греки, перси і карфагеняни, римляни і візантійці, араби та іспанці. В 1530 Мальту з рук Карла V отримав у володіння орден лицарів, чиїм символом став восьмикутний хрест. У 1800-му тут влаштувалися англійці, які перетворили острова в потужну військово-морську базу. Лише в 1964 році Мальта здобула незалежність, а через ще десять років стала республікою.

Острови сонця і вітру

Сьогодні до складу держави Мальта крім однойменного острова входять острови Гозо і Коміно, а також кілька незаселених шматочків суші. Острів Мальта, найбільший в архіпелазі, має довжину всього 27 кілометрів. Ймовірно, саме тому все тут здається таким мініатюрним і затишним: вузькі тихі вулички і невисокі будинки місцевих містечок, скелясті екзотичні бухти і пляжі на будь-який смак – від відокремлених кам’янистих п’ятачків до протяжних піщаних променадів на узбережжі головних місцевих курортів Слими і Сент-Джуліансу. Острови архіпелагу з’єднуються між собою поромним сполученням, але Ви можете випробувати на собі і всі принади  вертолітної прогулянки.

Дихання часу

Незважаючи на невеликі розміри країни, пам’яток на Мальті більш ніж достатньо. На острові Гозо знаходяться стародавні мегалітичні храми, які на ціле тисячоліття старші єгипетських пірамід. Допитливому погляду туристів відкриті неприступні бастіони Цитаделі, кафедральний собор і археологічний музей. Але крім цього, практично кожне тутешнє містечко нагадує екзотичний зріз часу під відкритим небом. Час справив великий вплив і на мову місцевих жителів, що говорять на мальтійському – специфічній суміші арабської, італійської, англійської та французької.

Сонце і море, музика і зірки

Ви віддаєте перевагу активному відпочинку? Місцевого достатку різних можливостей вистачить Вам з лишком. Купальний сезон на островах триває з травня по листопад, а кількість опадів у цей період мінімальна. Чудові прибережні пейзажі, чудові умови для серфінгу, дайвінгу, інших водних видів спорту  поєднуються з вечірнім відпочинком в численних затишних кафе, барах і нічних клубах. Любителям романтики не варто забувати про  принади нічних прогулянок під дивно яскравими мальтійськими зірками. Спогади про них ідеально доповнять Ваші численні незабутні враження від подорожі в один з найчарівніших куточків світу з незвичайною і хвилюючою назвою – Мальта.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла