Музей тортур в Мдіні: експозиції не для слабкодухих

Шокуючою пам’яткою Мдіни – історичної столиці Мальти, є унікальний у своєму роді музей тортур. Розташований цей заклад в підземеллі, де справді свого часу функціонувала справжня в’язниця, в якій катували і страчували в’язнів безпосередньо в камерах. І тільки цим похмурим стінам відомо, скільки засуджених тут розпрощалося зі своїм життям, які витончені тортури застосовували проти них.

У музеї відвідувачі мають можливість не тільки побачити знаряддя тортур епохи Середньовіччя, а й споглядати жахливі реалістичні сцени всього, що відбувається. Звичайно, в ролі катів і засуджених виступають воскові фігури, але відчуття від побаченого все одно залишаються моторошні.

Катування в цьому музейному комплексі мають якусь свою оригінальну класифікацію, в одних камерах можна побачити типові тортури епохи римського правління, в інших – арабського панування, а також мальтійського лицарства.

Що стосується римлян, то вони в більшості випадків розпинали засуджених на хресті, араби укладали жертв під величезні камені, не відставали в своїй «фантазії» також лицарі Святого Іоанна.

Особливо, якщо вірити древнім літописам, лютувала інквізиція в другій половині шістнадцятого століття, пригнічуючи єресь згідно з приписами Великого Інквізитора.

Не кожному відвідувачу вдасться спокійно дивитися на видовища, що відкриваються в колишніх тюремних камерах тортур: обезголовлені трупи, повішеники, люди, що вмирають в муках, скелети в клітках, і це далеко не повний список музейних жахів. Доповнюють холодну і похмуру ауру закладу лещата для здавлювання черепа, щипці для того, щоб видирати нігті, гільйотина і багато інших засобів катувань.

Не менш вражають і моторошні історії, які розповідає екскурсовод, при цьому супроводжуються вони спеціальним звуковим «акомпанементом».

Не дивлячись на моторошнувату ауру музею тортур, відвідувачів завжди в ньому дуже багато, хоча адміністрація закладу не рекомендує відвідувати музей дітям, а також вразливим натурам.

 


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла