Валлетта місто церков і палаців

Валлетта місто церков і палаців

Валлетта – крихітна столиця маленької держави. У місті проживає всього 6 тисяч осіб. Однак це не заважає Валлетті бути містом, в якому на вулицях оживає історія.

Назву місто отримало по імені його засновника, ватажка мальтійських лицарів Жана де Валлетта, під командуванням якого ослабленим силам лицарів вдалося відбити напад турецьких військ. Перемога виявилася важкою і змусила задуматися про створення фортеці. І сам лицар заклав перший камінь в основу нового міста на скелястому півострові.

Місто будувалося на пожертвування християн з усього світу, що дозволило звести його швидко і за всіма правилами тодішньої архітектури. Міські закони забороняли саджати сади перед фасадами, зобов’язували власників будинків ставити будинки уздовж однієї лінії, прикрашати їх скульптурами і так далі. Власне тоді керував будівництвом архітектор з Італії Франческо Лапареллі, і створив неповторний вигляд Валлетти, а зводити церкви й палаци, що стали, справжньою окрасою міста став його учень архітектор Кассар.

Головна вулиця міста – вулиця Республіки, вона проходить через ряд площ, у тому числі Двірцеву площу. Раніше тут знаходився палац великого магістра, тепер в будівлі розташовується президент і парламент Мальти. Взагалі спадщина лицарської епохи непогано збереглася на Мальті. Майже ніякі з будівель не постраждали під час завоювання Мальти Наполеоном, проте значної шкоди завдали авіаційне бомбардування часів Другої світової війни. Однак зберігся палаццо Ферреро, де раніше розташовувалася лицарська збройна палата, форт святого Елмо, який раніше був одним з рубежів оборони, тепер тут знаходиться військовий музей. Ще одна  з помітних пам’яток XVI століття – церква єзуїтів, побудована орденом госпітальєрів.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла