Національний музей Фінляндії в Хельсінкі

Яскравою культурною пам’яткою Гельсінкі , яка не залишає байдужими туристів , є Національний музей Фінляндії. У цьому місці тісно переплетена сучасність з доісторичними часом . Своїх перших відвідувачів музей прийняв в 1916 році , а до цього в період з 1905 по 1910 роки зводилася гігантська споруда в самому центрі столиці Фінляндії. Ще шість років співробітники музею готували експозиції , за допомогою яких можна було простежити історію країни з найдавніших часів.

На сьогоднішній день діюча виставка розділена на п’ять розділів , кожен з яких має свою спеціалізацію. Частина експозиції під назвою ” Скарбниця ” представляє величезну колекцію різних медалей , орденів , зброї та монет.

Але все ж самим великим у музеї є розділ ” Доісторична Фінляндія ” , де представлені унікальні археологічні знахідки , багато з яких відносяться ще до кам’яного віку . Експонати , представлені в рубриці ” Царство ” , оповідають про історичний розвиток країни в період від епохи Середньовіччя до середини минулого століття .

Розділ ” Земля і народ” розповідає про традиції патріархальної сільської Фінляндії , а ” Минуле століття” представлене експонатами , що розповідають про період незалежності країни.

У музеї відвідувачі мають можливість побачити також короткочасні виставки, присвячені краєзнавству , етнографії та культурної спадщини Фінляндії.

Будівля музею виконана в стилі національного романтизму , який є новим напрямком у розвитку фінської архітектури . Гранітний фасад , вежа-дзвіниця , шатрові дахи в поєднанні з гострим шпилем є рисами стилізації архітектурної композиції під рицарський замок.

Авторами спільного проекту , згідно з яким зводилася будівля музею , є три відомих фінських архітектора : Гезелліус , Саарінен і Ліндгрен.

У внутрішньому оздобленні споруди можна відзначити високі склепінні стелі вестибюлю , які розписані фресками знаменитого живописця Акселі Галлен – Каллела .


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла