Пам’ятник Сібеліусу

Фінський композитор Ян Сібеліус одного разу сказав : «Не звертайте уваги на те , що кажуть критики . На їх честь ніколи не зводили статуї ». Афоризму Сібеліуса , самого відомого фінського композитора , судилося втілитися в життя. Зараз жоден турист не проходить повз його пам’ятник , який є однією з найяскравіших пам’яток фінської столиці Гельсінкі.

Будучи зведений в 1967 році фінським скульптором Ейлой Хільтунен , абстрактний монумент нагадує звукову хвилю , зроблену з кластерів органних труб. Пам’ятник складається з більше ніж 600 нерівно зібраних сталевих труб. Всі труби мають різну довжину , довжина найбільшої – 8 метрів. Ще більше дивує вага конструкції , який складає 24 тонни.

Безумовно , пам’ятник був створений з метою втілення духу неперевершеної музики Сібеліуса на вулиці Хельсінок , однак абстрактна манера виконання пам’ятника викликала багато суперечок. Деякі критики не переставали стверджувати , що цей пам’ятник не має нічого спільного з ім’ям великого фінського композитора. З цією метою , у підніжжя пам’ятника був також встановлений величезний бюст Яна Сібеліуса , щоб як жителі Гельсінкі , так і жителі столиці точно знали , кому був присвячений цей монумент.

Зменшена копія пам’ятника Сібеліуса перебувати в штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі. Але все велич талановитого композитора Яна Сібеліуса зможе передати тільки гельсінкський оригінал пам’ятника , тому , приїхавши в Гельсінкі , обов’язково варто подивитися на цей шедевр.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла