Неоднозначна скульптура Хавіс Аманда в Гельсінкі

У центральній частині фінської столиці неподалік від Торгової площі розташовується бронзова скульптура під назвою Хавіс Аманда, яка була виконана відомим майстром Вілле Валгреном. Ця яскрава культурна пам’ятка Гельсінкі має більш ніж столітню історію, адже встановлена ​​вона була тут у вересні 1908.

Сама ж скульптурна композиція була виготовлена ​​в Парижі в 1906 році, при цьому моделями Валгрену служили дві дев’ятнадцятирічні француженки. Хочеться відзначити, що Хавіс Аманда – це німфа, яка є символом Гельсінкі, тому влада міста і замовила скульптору закарбувати цей образ у бронзі, щоб ним могли милуватися місцеві жителі і гості міста. Багато туристів, які беруть квиток на мікроавтобус до Фінляндії на годину, не помічають красот фінської столиці, а дуже шкода – адже в цьому місті знаходиться безліч пам’яток.

Але сам факт появи скульптури німфи, що виходить з води, викликав неоднозначну реакцію у фінському суспільстві. Особливо обурювалися деякі жінки Гельсінкі, які стверджували, що подібна скульптура могла народжувати в головах їхніх чоловіків непристойні фантазії.

Більше того, такі організації як Союз фінських жінок адвокатів, Фінське Суспільство, а також Союз робочих обурювалися тим, що скульптура зовсім поєднувалася з образом фінської дівчини, яка уособлювала цнотливість, невинність і скромність. Люсина Хагман очолила рух, мета якого полягала в тому, щоб домогтися від міської влади демонтажу скульптури Хавіс Аманди, прибравши таким чином її з очей порядних громадян.

Багатьом жителям фінської столиці не сподобалася ціна, яку заплатила міська влада за спорудження скульптури. На їх думку, вісімдесят тисяч марок можна було з більшою користю використовувати для благоустрою Гельсінкі. Не залишилися в боргу і прихильники Мавки. Вони стверджували, що ці жінки нічого не розуміють у мистецтві, подібна скульптура для них – ніби перли для свиней.

Словесна перепалка двох ворогуючих таборів завершилася тим, що Німфа вистояла, численні туристи в наш час можуть насолодитися дивовижним витвором скульптора Вілле Вілгрена. Зараз Хавіс Аманда є однією з найулюбленіших скульптурних композицій городян, а студенти збираються біля неї щорічно тридцятого квітня, вони відзначають тут закінчення навчання, надягаючи на Мавку студентську шапку.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла