Бельянська печера: місце, створене, щоб дивувати

На схилах Кобилячої гори, яка розташована неподалік від селища Татранська Котлина, знаходиться знаменита Бельянська печера. Ця місцева природна пам’ятка користується величезною популярністю у туристів, так як є єдиною сталактитовою печерою, розташованою у Високих і Бельянських Татрах, яка відкрита для відвідування.

Вчені припускають, що люди користувалися цією печерою ще в доісторичні часи. Вхід в Бельянську печеру був відомий з початку дев’ятнадцятого століття, але її перші дослідження почалися в липні 1881. Першопрохідцями тут вважаються золотошукачі Іоган Брітз і Юліус Гуш, які також працювали в той час провідниками в горах.

Перші туристи змогли відвідати печеру в 1884 році, а, починаючи з 1896 року, її обладнали штучним освітленням. Таким чином, Бельянська печера стала першою печерою на планеті з штучним підсвічуванням.

Вхід в печеру розташовується на висоті, яка дорівнює 890 метрам над рівнем моря, при цьому її довжина становить 3641 метр. Хочеться відзначити, що відвідувачам доступні тільки дві ділянки, причому тривалість найдовшого екскурсійного маршруту складає 1370 метрів. Перепад висот на цій ділянці дорівнює ста двадцяти п’яти метрам, щоб успішно пройти його, необхідно подолати вісімсот шістдесят шість сходинок.

Але ці старання не пройдуть даремно, адже перед туристами відкриються справжні підземні чудеса – величезні зали, озера, «собори» і «пагоди». Кожен куточок Бельянської печери ніби створений, щоб дивувати своєю красою.

Зали, утворені всередині печери, вражають уяву туристів своєю довжиною і висотою, при цьому вони мають романтичні назви: Пальмовий зал, Будинок великих водоспадів. Нарости сталагмітів і сталактитів нагадують справжній витвір мистецтва, створені природою. Уява відвідувачів порівнює їх з Пізанської вежею, з органними трубами і навіть зі сторожовими фігурами.

У Бельянской печері досить прохолодно, середньорічна температура тут коливається в межах 5 ° C до 6,3 ° C.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла