Музей Троянди: єдиний у світі музей, присвячений троянді

Південний Китай вважається батьківщиною олійної троянди, але в середні століття цЮ красивУ рослинУ починають вирощувати і в Європі. Особливою популярністю користуються троянди в Болгарії, при цьому з середини сімнадцятого століття тут починається її промислове розведення.

У вісімнадцятому сторіччі багато парфумерних компаній, в тому числі і французькі, почали закуповувати болгарське рожеве масло, широко використовуючи його для виготовлення якісних духів. Не дивно, що троянда ставати одним із символів Болгарії, її національним надбанням.

У місті Казанлик функціонує музей, експозиція якого присвячена цій популярній ефірно-олійної культурі. Музей Троянди, будучи частиною історичного музейного комплексу «Іскра», розташовується в будівлі «Інституту троянди».

Що стосується історії цього незвичайного музею, то вона бере свій початок в 1967 році, коли відкрилася невелика експозиція, яка присвячувалася збору врожаю олійної троянди в Казанлику та інших регіонах Болгарії. Виставка користувалася величезним успіхом як у місцевих жителів, так і у гостей міста, тому влада ухвалила рішення про створення в 1969 році самостійного музею.

Сьогодні в Музеї Троягди відвідувачам надається можливість побачити близько п’ятнадцяти тисяч експонатів, які пов’язані з вирощуванням троянд у всій Болгарії. Тут представлені різні документи, фотографії, інструменти, що використовуються для обробки рослин, а також ємності для збереження рожевої олії.

При Музеї Троянди функціонує магазин, в якому можна купити порівняно недорого косметику, різні сувеніри, рожевий лікер, ароматні масла і варення з пелюсток троянд.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла