Олександрійська бібліотека: колекція вікової мудрості

Ті, хто захоплювався єгипетською культурою або, як мінімум, цікавився нею, напевно знають про Олександрійську бібліотеку. Bibliotheca Alexandrina, як її іменували в Стародавньому Єгипті, збирала і збирає найбільші розуми сучасності, і є одним зі світових центрів наукового паломництва.

Оригінальну будівлю, на жаль, було зруйновано, але міжнародна організація ЮНЕСКО не змогла допустити повної втрати будівлі, де зберігаються віхи вікової історії, тому було прийнято рішення зробити його реконструкцію. Вже в 2002 році світ побачив нову будівлю Олександрійської бібліотеки. Проект ЮНЕСКО був підтриманий Єгиптом, Європою і багатьма арабськими державами. Реконструкція бібліотеки проходила за проектом норвезьких архітекторів і тривала цілих 7 років.

Авангардна будівля Олександрійської бібліотеки виглядає принципово по-новому. Споруда у багатьох асоціюється з гігантським барабаном, алюмінієво-скляний дах якого порівнянний за розміром з двома футбольними полями. Пару слів варто сказати і про зовнішній стіни бібліотеки, на якій висічені багато давніх і сучасних алфавітів.

Що стосується інтер’єру, то більшу його частину займає величезний читальний зал, для якого адміністрація купила картини. Книжкове сховище, де перебуває більше 8000000 томів, розміщено в підземній частині бібліотеки.

А ось як поява, так і зникнення цієї величної бібліотеки все покрито таємницями. Відомо тільки те, що з Олександрійської бібліотекою суперничали  інші наукові центри того часу, а зокрема бібліотека в Пергамі.

Але той обсяг матеріалів, який зберігався в Олександрійській бібліотеці (700000 папірусних сувоїв), був просто недосяжним для інших “наукових центрів” того часу. Існують розповіді, що правителі Єгипту бажали поповнити свою колекцію за будь-яку ціну: вони навіть відправляли воїнів на прибулі кораблі, щоб ті обшукали їх на присутність нових рукописів.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла