Оуланка: парк, вражаючий своєю різноманітністю

Національний парк Оуланка, заснований в 1956 році, відрізняється рідкісною різноманітністю всіляких рослин і тварин. Складається враження, ніби тут різні природні зони наклалися одна на іншу. Ця яскрава природна пам’ятка Фінляндії користується величезною популярністю серед туристів з багатьох куточків нашої планети, адже в тутешніх місцях можна побачити гриби, що дісталися мало не до колін, мурашники, які виросли майже до людського зросту, неосяжні зарості брусниці і вересу.

А які казкові пейзажі утворюють безкраї соснові ліси, де дерева схожі на списи, увіткнені в землю. Особливо красиві вони, коли їх гілки переливаються у відблисках північного сяйва.

Багато хто дивується такому буянню природи в тутешніх місцях, адже звідси до Північного полюса практично рукою подати. Багато дослідників стверджують, що причиною такого незвичайного явища служать величезні поклади доломітового вапняку, який складається переважно з карбонатів, які, нейтралізуючи кислотний грунт, постачають його поживними речовинами.

Вчений Піркко Сіікамякі, очолює дослідницьку станцію, розташовану в центральній частині паркового комплексу, стверджує, що якби тут не було покладів вапняку, то Оуланка мала б рослинність, типову для всієї решти території Фінляндії.

Кілька слів хочеться сказати про північних оленів, яких у парку налічується досить велика популяція. Тварини бродять по території паркового комплексу цілими групами, вишукуючи собі лишайники і гриби для прожитку. Олені тут практично наполовину одомашнені, їхні шиї прикрашають спеціальні ошийники. Пізньої осені північних оленів зганяють в стада, щоб укрити їх від сильних морозів в загонах.

В глибоких долинах річок і на високих пагорбах, в болотах і на луках зустрічаються самі різноманітні тварини. Тільки в національному парку Оуланка можна зустріти представників тайги (лосів, оленів, горностаїв, росомах, рисей), які чудово живуть з песцями і лемінгами, які є типовими мешканцями Арктики.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла