Приголомшливі гірськолижні курорти для дітей і дорослих!

Гірськолижний відпочинок – відмінний спосіб приборкати нескінченну енергію дітей. А спорт , гірське повітря і вітамін D щодня корисні в необмежених дозах і дорослим.

Перед вами список європейських курортів , які найкращим чином пристосовані для сімейного відпочинку. При виборі враховуються такі чинники , як зручна інфраструктура , розмаїття дитячих розважальних програм , наявність ресторанів і готелів , готових прийняти маленьких мандрівників , забезпечення безпеки . Експертами виступили головний редактор агентства гірськолижних новин Superski Аліна Трофімова , головний редактор сайту про подорожі в горах Роман Тюляка і головний редактор журналу «Вояж » Ольга Яківна , побувавши на безлічі європейських гірськолижних курортах особисто , а іноді і з дітьми.

Няня на канікули та іграшки напрокат

Віллар (Швейцарія).

Де залишити дитину : 3 дитячих садка , в тому числі ясла для дітей до 1 року

Де навчать дітей кататися : дві школи для дітей від 3 років

Абонемент на п’ять днів : безкоштовно для дітей до 9 років , € 118 – для дітей старшого віку , € 207 – для дорослих

Бонус : всього в 18 км знаходиться термальний курорт Les Bains de Lavey з самими гарячими джерелами в Швейцарії (температура води досягає 70 ° C). Правда , сюди пускають дітей тільки з 4 років.

Сонячний курорт Віллар затишно розташувався всього в 20 км від Женевського озера та в 110 км від Женеви на висоті 1300 метрів над рівнем моря. Віллар історично створювався саме як сімейний курорт. За увагу до дітей він навіть відзначений престижним сертифікатом якості Families Welcome , який видається після багатоступеневої експертизи комісії на чолі з федерацією туризму Швейцарії. У місті є п’ять великих міжнародних шкіл та шкіл – інтернатів , учні яких живуть тут майже цілий рік.

У Вілларі понад 225 км трас , з них більше половини – легкі : сюди можна їхати з дітьми майже будь-якого віку та рівня спортивної підготовки. Для початківців в центрі міста знаходиться безкоштовна зона катання з дитячим парком , будиночками , невеликою гіркою і стрічковими підйомниками. Знайдуться розваги і для тих , хто не тільки на лижах , але і на ногах ще не стоїть. У Вілларі є стежки для прогулянок з колясками , дитячі маршрути для прогулянок на снігоступах або на бігових лижах. У місцевому офісі по туризму є сервіс з пошуку нянь на курорті  , а також велика колекція іграшок , які можна брати напрокат. У сусідньому з Вілларом сільці Грійон можна орендувати стільчик , коляску , ліжко або манеж. Недалеко від Віллару розташувалися цілих п’ять парків атракціонів , у тому числі аквапарк « Кариби Женевського острова » і швейцарський парк паровозів. А дорослі , залишивши своїх чад в одному з місцевих садів , можуть сміливо підкорювати найскладніші траси регіону. Наприклад , на льодовик Glacier 3000 в Діаблері з Віллару можна дістатися на авто всього за 20 хвилин.

Водні гірки та лижні спуски

Лейкербад ( Швейцарія )

Де залишити дітей : два дитячих садки для дітей від 18 місяців

Де дітей навчать кататися : дві школи , де займаються діти від 2,5 років

Скі -пас : безкоштовно для дітей молодше 8 років , дітям від 8 років – € 120 , для дорослих – € 267 за п’ять днів катання . Є сімейні знижки та спеціальні пропозиції

Бонус: на курорті знаходяться найбільші альпійські термальні комплекси в Європі Bugerbad і Walliser Alpentherme & SPA

Найбільший термальний курорт в Альпах на висоті 1411 метрів в долині Вале створили ще римляни. На лижах вони не каталися , а любили приймати ванни . Сьогодні Лейкербад – популярний термальний і гірськолижний центр .

У ціну скі -пасу включають і відвідування гарячих джерел. У місті 30 відкритих і критих термальних басейнів , які підкорять і дітей , і дорослих. Є кілька спеціальних басейнів для дітей. Хіт – гідромасажні ванни і велика водна гірка.

Вершин , які можна підкорити , тут дві – розташовані один навпроти одного Геми і Торрент . У Лейкарбаді відмінні траси для бігових лиж , прогулянок на снігоступах , гірки для катання на санях і більше 50 км гірськолижних трас.

Тут є все , що може знадобитися дбайливим батькам : ігрові зони і спеціальне меню в ресторанах , ліжечка та іграшки в апартаментах , спеціальні сімейні тарифи та знижки , дитячий садок і няні.

Малюків від трьох років на цьому курорті ставити на лижі особливо зручно. У самому центрі містечка , на сонячній частині схилу розташувалася велика зона катання Erli : пологі схили , ідеальні для перших стартів , зручні стрічкові підйомники , ігровий майданчик , школа з інструкторами. Щоп’ятниці тут проводять змагання. Поруч з лижною зоною знаходиться спортивна арена – критий комплекс , де діти теж знайдуть собі заняття до смаку .

Найкоротше метро і дитячий театр на лижах

Серфаус ( Австрія )

Де залишити дітей : три дитячих садка для дітей від 0 місяців

Де дітей навчать кататися : дві школи , де займаються діти від 2,5 років

Скі -пас : безкоштовно для дітей до 8 років. Від 8 років – від € 107 , дорослим – від € 185 за 5 днів катання . Є сімейні знижки та спеціальні пропозиції

Бонус: атракціон Skyswing , на якому можна відчути стан невагомості

Тірольський курорт Серфаус – Фісс- Ладіс відрізняється від своїх гірських сусідів тим , що тут є найкоротше у світі метро (його протяжність – 1208 м). Місцева підземка складається з однієї гілки і чотирьох станцій , на початку гілки знаходиться велика парковка , наприкінці – майданчик , звідки стартують відразу кілька канатних доріг.

Але їхати сюди варто , звичайно , не заради метро , а заради атмосфери великого розважального комплексу для дітей в горах . Серфаус – пішохідне містечко , куди не можна заїжджати на машинах , а значить , дитину можна без страху відпускати на вулицю. Тут кілька великих дитячих центрів , головний з них – ігрова зона Кіндершнееальм (близько проміжної станції Компердель ) з численними анімаційними програмами , з дитячою гірськолижної школою , містечками та дитячими ресторанами . Підйомник , який йде до дитячого містечка , пристосований для завантаження колясок . Ще одна велика дитяча зона – Мурмлі – знаходиться в самому центрі Серфаусі .

У Серфаусі багато комфортних широких трас , що особливо зручно в поїздці з дітьми. Є й оригінальні розваги : дитячі паркур для катання на снігоходах , дитячий театр , поїздки на паровозі по снігу , пригодницькі маршрути для дітей , гірки і трампліни для початківців фрірайдерів , а також три дитячі ресторани для зголоднілих дослідників.

На ковзанах по озеру

Цель-ам -Зеє ( Австрія )

Де залишити дітей : два дитячих садка для дітей від 18 місяців

Де дітей навчать кататися : дві школи , де займаються діти від 3 років

Скі -пас на 5 днів катання : безкоштовно для дітей до 8 років , старше – € 107 євро. Є сімейні знижки та спеціальні пропозиції .

Бонус: На висоті 3029 метрів знаходиться льодовик Кіцштайнхорн з двома оглядовими майданчиками, які забезпечують кругову панораму , в тому числі Top of Salzburg – найвища точка в цьому краї.

Цель-ам- Зеє – це доброзичливе і сонячне містечко в Альпах. Воно знаходиться в австрійському регіоні Зальцбург , на березі красивого озера Целлер . Взимку на озері на ньому можна пограти в керлінг і покататися на ковзанах.

На об’єднаному з містечком Капрун – три зони катання , три різні гори і 138 км гірськолижних трас. Найскладніші траси знаходяться на льодовику . За більш простими спусками і широкими трасами для маленьких лижників варто вирушати на Майскогель і Шміттенхее . У місцевих гірськолижних школах проводять веселі заняття для самих маленьких і підлітків , які мріють освоїти складну техніку і відправитися з татом «по цілині ». На курорті безліч готелів відмічені знаком Families Welcome , наприклад : Hagleitner Family Balance Hotel & Spa , Amiamo Familotel , Rudolfshof та інші. Після веселого дня туристів чекає великий водний комплекс Tauern Spa в Капруне або в критий спортивний басейн в центрі Цель-ам- Зеє.

Бенкет під горою

Мадонна ді Кампільо ( Італія )

Де залишити дітей : два дитячих садки для дітей від трьох місяців

Де дітей навчать кататися : одна школа , де займаються з дітьми від трьох років

Скі -пас на п’ять днів катання : безкоштовно для дітей до 8 років , безкоштовний прокат шоломів для дітей до 11 років. Для дітей старше 8 років – від € 88 . Дорослим – від € 176

Бонус: 32 ресторани і 24 бари курорту варті того , щоб на вечір попросити друзів залишитися з дітьми і відправитися на дегустацію кращих італійських страв та коктейлів

Всього в 220 км від Мілана , серед найкрасивіших Доломітових Альп регіону Трентіно розташувався затишний курорт Мадонна Ді Кампільо. Тут буде цікаво і просунутим , і початківцям, і самим маленьким. Підліткам які впевнено стоять на лижах напевно сподобаються величезні сноу -парки ( над курортом їх цілих три ) і широкі , не надто складні траси. А для малюків підійдуть навчальні зони катання зі смішними персонажами. Дитячі майданчики розкидані по всій зоні катання , найвища на станції Валь Мастелліна : тут всі задоволення для майбутніх лижників , і невеликі спуски , і чарівні килими – транспортери , і забавні будиночки. Для дітей регулярно проводять змагання. А для дорослих з 19 по 22 грудня проходив етап Кубка Світу з гірських лиж , в решту часу по найцікавішій трасі для слалому можуть прокотитися всі бажаючі.

Карусель на лижах

Кронплатц ( Італія )

Де залишити дітей : два дитячих садка для дітей від 18 місяців

Де дітей навчать кататися : п’ять шкіл , у тому числі школа бігових лиж і біатлону , де займаються діти від трьох років

Скі -пас на п’ять днів : при покупці дорослого ( від € 170 ) дитячий (молодше 8 років) видається безкоштовно. Для дітей до 16 років – від € 119 до € 148.

Бонус: можливість відвідати колоритне середньовічне місто Бруніко в 20 км від Кронплатц.

Добротний сімейний курорт Кронплатц в італійському Південному Тіролі об’єднує відразу 14 містечок і селищ , розташованих на висотах від 786 до 1650 метрів над рівнем моря. Всі разом вони входять в регіон катання Dolomiti Superski і відмінно пристосовані для сімейного відпочинку в будь-якому складі (наприклад , тут менше крісельних підйомників і набагато більше кабінок ) . У Кронплатц , як і на інші курорти в Доломітах , можна приїжджати з підлітками і молодшими школярами , яким вже нудно на зовсім пологих трасах. Їм буде цікаво у величезному сніжному парку , а не на найпростішій трасі для скі- кросу .

Для дітей поменше є прості траси , веселий Kids Safety Park ( вниз від підйомника Olang ), де знайомлять з правилами поведінки на горі , а також найрізноманітніші розваги : катання на санках , каруселі , парки з анімацією і навіть дитячий ресторан Kroni , куди можна дістатися на гондолі і таким же чином спуститися без лиж назад.

425 км трас на всю сім’ю

Ліз Арк і Ла Плань ( Франція )

Де залишити дитину : у кожному селищі є свій садок і ясла для дітей від 9 місяців

Де дітей навчать кататися : дві школи для дітей від трьох років

Скі -пас на п’ять днів катання : безкоштовно для дітей до 6 років. Є сімейні скі -паси , розраховані на 1-3 дітей. Для дітей від 6 до 13 років – € 199 , для дорослих – € 265 .

Бонус: якщо дитина і батьки морозостійкі , можна залишитися на ніч у побудованій зі снігу хатині. Тиха зоряна ніч , вид на Монблан , Савойське фондю , особлива техніка сну в спальному мішку на сніговому ліжку стануть незабутньою пригодою .

Французькі Ліз Арк , Ла Плань і пейз – Валландрі , які об’єдналися в один регіон катання Paradiski цього року відзначають спільний ювілей. 10 років тому вперше запрацювала найбільша в світі канатна дорога – Vanoise Express , яка зв’язала обидва курорти і перетворила Ліз Арк і Ла Плань у другу за величиною у Франції зону катання.

Paradiski включає 20 селищ , розкиданих по різних схилах двох гір , що стоять один навпроти одного. Це більше 425 км трас на будь-який смак і на будь-який вік . З малюками краще вирушати в тихий пішохідний Ліз Арк з прекрасним видом на Монблан . Тут є дитячий садок і ясла , невеликі схили , відмінна гірка для санок , гарна площа , практично немає машин – гості курорту залишають автомобілі на гігантській підземній парковці.

З дітьми старшого віку краще вибрати Ла Плань . Тут більше розваг для підлітків , ширше різноманітність трас для впевнених лижників. У Ла Плані можна , наприклад , покататися по бобслейній трасі.

Атмосфера казки

Морзін ( Франція )

Де залишити дитину : чотири садки , в тому числі ясла для дітей до року

Де навчать дітей кататися : дві школи , де займаються діти від 3 років ; приватні заняття для дітей молодше.

Скі -пас на п’ять днів : для дітей до 5 років – безкоштовно. Для дітей до 12 років – від € 111 , для дорослих – від € 148 .

Бонус: для безстрашних батьків – найскладніша траса курорту , практично вертикальна Swiss Wall.

Морзін розташувався на кордоні Швейцарії та Франції , в 35 км від Женеви , в регіоні з теплою назвою Ворота Сонця.

Колоритному старому місту регіону Верхня Савойя пощастило: його не стали забудовувати бетонними багатоповерхівками , як роблять на багатьох французький курортах. Тому тут збереглася старовинна архітектура та атмосфера старої доброї Європи – казки , яка особливо сподобається дітям . Старий ринок , міська площа , кам’яний міст через річку Дрансі заслуговують пішохідної екскурсії . При цьому Морзін – повноцінне містечко з справно працюючим автобусним сполученням . Тут є кінотеатри , каток , бари , ресторани , вулицями ходить невеликий екскурсійний потяг для дітей.

Єдина зона катання Portes du Soleil включає 13 курортів у Франції та Швейцарії , 650 км трас і 228 підйомників. Ніяких дитячих канікул не вистачить випробувати всі .

Сам Морзін відмінно підійде для маленьких підкорювачів трас. Саме тут стали активно привчати до лижного відпочинку не тільки дітей від 3-4 років , а й зовсім малюків за допомогою винаходу Babysnow . Це щось середнє між великою лижею і самокатом з кермом управління . Дошка дозволяє дітям , які вже можуть стояти на ногах , стати на лижі і отримати задоволення від ковзання по снігу. Досвідчені інструктори Французької лижної школи ( ESF ) пояснять і покажуть , як працює Babysnow .

Сусідній з Морзін курорт Аворіаз підійде більше для підлітків , тут багато фанпарків для фрістайлу і крутих трас.

Курорт з фантазією , як у Карлсона

Оре ( Швеція )

Де залишити дитину : один дитячий садок для дітей від 3 років з англомовними вихователями

Де навчать дітей кататися : дві школи , де займаються діти від 3 років

Скі -пас на п’ять днів: безкоштовно для дітей до 7 років. Для дітей до 12 років – від € 150 , для дорослих – € 208 .

Бонус: Після поїздок на оленячих упряжках можна відправитися в ресторан за свіжо копченим лососем або дичиною. Саме примітне місце – хатинка в лісі Carins Stuga , куди можна дістатися лише в собачій упряжці або на снігоході . Тут немає електрики , а в меню страви з дичини , приготовані на відкритому вогні.

Головний шведський курорт , де відпочиває королівська сім’я і панує атмосфера справжньої казки . Тутешні гори нижчі Альп , а катання трохи простіше. Оре знаходиться біля підніжжя лісистих гір , найвища з яких Орескутан ( 1429 м). Зате кількість розваг на схилах і можливостей для екскурсій порадує найактивніших батьків. Катання на собачих і оленячих упряжках , дитяче містечко шахтарів , ігровий міні- ліс , екскурсії до замерзлого водоспаду і крижаного готелю – це далеко не повний список.

На курорт варто вирушати з дітьми , які ще не освоїли найважчі спуски : тут їм буде легко відточити майстерність. У місцевих школах 15 -ти рівнева система класів , щоб добитися у всіх учнів однакового рівня катання можна було максимально точно. З трьох курортів Оре сім’ям з дітьми найкраще підійде Оре Б’ерн з дитячим майданчиком та спеціальною дитячою трасою ведмежати Тедді , яка проходить через мальовничий ліс.

Біг на лижах і сніжна польова кухня

Гейло ( Норвегія )

Де залишити дитину : три садки , в тому числі ясла для дітей до року

Де навчать дітей кататися : три школи , де займаються діти від 3 років

Скі -пас на п’ять днів: безкоштовно для дітей до 7 років. Для дітей від 7 до 15 років – від € 80 , для дорослих – від € 160

Бонус: Гейло з його вітрами – одне з кращих місць для cноукайтінгу і пара планеризму.

Тихе містечко Гейло розташувалося на висоті 800 метрів над рівнем моря біля підніжжя найбільшого в Норвегії гірського плато – Хардангервідда . Найвища точка курорту знаходиться на висоті 1178 м.

У Гейло безліч трас , придатних для сімейного катання , деякі з них висвітлюються ночами. На курорті є найрізноманітніші зимові розваги для дітей : полювання за скарбами в лісі з тролями , орієнтування на бігових лижах , майстер -класи з будівництва сніговиків і випічки снігових пирогів. Напевно сподобається і дітям , і дорослим місцевий винахід – велика повітряна подушка, на яку можна стрибати на лижах (дозволено навіть дітям від 4 років). І звичайно , тут ідеальні траси для бігових лиж , які в Норвегії популярніші гірських .

У Гейло багато затишних апартаментів , чотири великі супермаркети , а ціни не набагато вище , ніж в інших європейських країнах.

Погоня за північним сяйвом

Леві ( Фінляндія )

Де залишити дитину : два дитячих садка для дітей від 0 місяців

Де дітей навчать кататися : дві школи , де займаються діти від 3 років

Скі -пас на п’ять днів: для дітей молодше 12 років – € 82 за 5 днів , для дітей старше 12 років – від € 130 до € 150 , для дорослих – від € 138

Бонус: шанс побачити північне сяйво. Щоб не прогадати з датами , можна звіритися з сервісом прогнозів .

Цей курорт знаходиться за Полярним колом, у Лапландії , але завдяки близькості Гольфстріму клімат тут м’який.

Курорт виглядає як прикрашене до Різдва село, та й до резиденції Санта- Клауса звідси всього година їзди . Навколо села – сопки з круглими верхівками, провідні з них траси прості і недовгі, є кілька виділених навчальних спусків , величезна дитяча зона з безкоштовними підйомниками , школи і ясла для маленьких гірськолижників. Кожен день тут проходять змагання для юних гонщиків. Є великий аквапарк з гірками і термальними басейнами. А також самі різні розваги : парк з собаками – хаскі , ферма з оленями , сніжне містечко , крижана галерея , а також безліч дитячих розважальних зон.

Головний гірськолижний курорт Болгарії

Банско ( Болгарія )

Де залишити дітей : один дитячий садок для дітей від 3 років

Де навчать дітей кататися : дві школи , де займаються діти від 4 років

Скі -пас на три дні: для дітей молодше 12 років – € 62 , для школярів і студентів – € 77 , для дорослих – € 86

Бонус: У Банско можна покататися на бігових лижах на професійно підготовленій трасі . Тут є біатлонний стадіон , де часто проходять етапи Кубка Європи з біатлону.

Банско – головний гірськолижний курорт в Болгарії. Він знаходиться біля підніжжя Пірінський гір оточений трьома вершинами – Пірін , Ріла і Родопи . Банско за останні роки завдяки потужним інвестиціям перетворився на сучасний гірський курорт , по частині інфраструктури та сервісу цілком порівнянний з альпійськими . Тут сучасні підйомники , нескладні і доглянуті траси протяжністю 70 км , велика частина яких розташована на сонячній стороні і захищена від вітру лісом.

У містечку є великі готелі , багато розраховані на сім’ї з дітьми. Наприклад , в місцевому Kempinski є свій дитячий клуб Kids Club , в інших готелях обладнані ігрові кімнати. У Банско величезний приватний сектор – апартаменти з власними кухнями і трансфером до підйомника , що дуже зручно для сімейного відпочинку. І більше 100 таверен з живою музикою і відмінним меню.

Плюсів у відпочинку в Болгарії багато: короткий переліт , проста і зрозуміла кухня з смачними молочними продуктами і без зайвих спецій , практично повна відсутність мовних проблем , доступні ціни.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла