Санта-Марія делле Граціє: церква з непростою історією

Пам’ятною і яскравою церквою Мілана вважається Санта-Марія делле Граціє, зведена ще в XV столітті на ділянці, подарованій у 1463 році домініканському ордену графом Вімеркате.

Історія цієї споруди досить довга і непроста. Спочатку церква, перший камінь якої був закладений в 1469 році, під керівництвом італійського архітектора Джуніфорте Соларі, зводили в стилі пізньої готики, але вже в 1490 році плани щодо неї кардинально змінилися. Корективи, в ще недобудовану церкву, вніс її новий власник – герцог Людовік Сфорца, що побажав бачити тут усипальницю свого роду. Для реалізації його планів був викликаний інший архітектор, перед яким було поставлено завдання перебудувати церкву.

Цією людиною була здійснена реконструкція храму, а також внесені ренесансні елементи в архітектуру. За бажанням Донато Браманте була перероблена апсида, прибудований портик, а також зведений купол.

Завдяки ось таким поворотам долі мешканці та гості Мілана можуть сьогодні милуватися прекрасною спорудою, що поєднує різні архітектурні стилі.

Що стосується прикраси інтер’єрів, то ця робота була покладена на Леонардо да Вінчі, який і створить головну цінність, а точніше, справжній скарб – фреску «Таємна вечеря». Історію цієї фрески не можна назвати щасливою, тому як за весь час свого існування їй, через постійне нанесення збитку, довелося пережити масу реставрацій. Сьогодні це відомий у всьому світі твір мистецтва зберігається в приміщенні, яке раніше служило трапезною монастиря.

Існує легенда, що нібито за створення такого шедевра Леонарду да Вінчі Сфорца був подарований цілий льох вина.

Істотний поворот у долі церкви знову стався в XVI столітті. Тоді її передають Інквізиції, і її зали стають місцем засідань інквізиційного суду.

З 1980 року Санта-Марія делле Граціє, котра вважається пам’ятником архітектури, знаходиться під охороною ЮНЕСКО. Вона стала першою італійською пам’яткою, відзначеною такою високою честю.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла