Каракалли: найбільший термальний комплекс Стародавнього Риму

Одним з найбільш грандіозних термальних комплексів, що відносяться до історії стародавнього Риму, є терми Каракалли, які були побудовані в період з 212 по 217 роки по указу імператора. Ця історична пам’ятка Італії перебуває на відстані одного кілометра від Колізею з південного від нього боку.

Для обслуговування системи споруд, які використовувалися в якості народних лазень, було побудовано відгалуження в найбільшому римському акведуку. Багато імператорів Рима, правлячі після Каракалли, також приділяли велику увагу римським термам, при цьому кожен з них проводив тут певний обсяг реставраційних робіт.

До п’ятого сторіччя терми Каракалли відрізнялися багатством свого оздоблення, а також великою кількістю творів мистецтв, що знаходяться всередині споруди. Не дивно, що багато жителів Риму вважали ці терми одним з чудес свого міста.

В 537 році терми Каракалли перестали функціонувати, тому що готи зруйнували основний акведук в Римі. Унікальний архітектурний комплекс поступово прийшов в запустіння, але з шістнадцятого сторіччя на його території починаються археологічні розкопки, в ході яких виявлено дуже багато античних скульптур.

Багато з цих творів мистецтв в наш час є експонатами Національного музею в Неаполі. Найбільш вагомою знахідкою, виявленою в термах, є храм, який присвячений культу Мітри.

У роки розквіту терми Каракалли могли вмістити близько півтори тисячі осіб, стіни ж комплексу були побудовані з використанням бетону, каменю та цегли, облицювання виконувалося за допомогою мармурових плит.

На території термів розташовувалися величезні цистерни, що вміщали до вісімдесяти тисяч літрів води. Також тут знаходилася велика бібліотека, де читачі могли ознайомитися з текстами грецькою і латинською мовами.

З боків центрального комплексу були розташовані місткі гімнастичні зали, в яких відвідувачі могли з користю для здоров’я провести час.

У наші дні тисячі туристів з усього світу прагнуть побачити руїни термів, які і зараз нагадують про велич Давнього Риму.

 


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла