Брестський залізничний музей: унікальний заклад в Європі

Яскравою культурною пам’яткою міста Бреста, розташованого в Білорусії, є Музей залізничної техніки, який починає свою історію з травня 2002 року. Він знаходиться в декількох сотнях метрів від знаменитої Брестської фортеці.

Експозиція музею, займаючи порівняно невелику територію, налічує близько п’ятдесяти паровозів, тепловозів, спеціальних кранів і вагонів. Відмінною особливістю Брестського залізничного музею є те, що переважна більшість експонатів знаходиться в справному стані.

Керівник цього унікального закладу Аркадій Пріветень, який багато років очолював Брестське відділення Білоруської залізниці, робить все можливе, щоб реставраційні роботи зачіпали не тільки зовнішній вигляд паровозів, але і їх механізми. Більшість з виставкових паровозів і тепловозів і на сьогоднішній день можуть розвивати швидкість, представлену в технічному паспорті. Подібних музейних експонатів практично неможливо знайти ні в країнах СНД, ні навіть у Європі.

Аркадій Вікторович Пріветень за довгі роки роботи звик дбайливо ставитися до залізничних машин, тому, коли в дев’яності роки минулого століття старі паровози і тепловози почали масово різати і переплавляти, він вирішив подарувати своїм улюбленим дітищам друге життя – в ​​музейному комплексі.

Більше десяти років знадобилося автору проекту, щоб зі своїми однодумцями реалізувати свій задум. Вони збирали цю дивовижну колекцію практично по всій території колишнього Союзу. Щоб знайти рідкісні моделі доводилося проїжджати тисячі кілометрів, при цьому перегін паровозів у певні моменти займав до півмісяця. Ентузіазм захоплених людей переміг всі труднощі, результат перевершив всі очікування.

Найстарший з паровозів, представлених в музейному комплексі, був виготовлений ще в 1915 році, в цілому ж на виставці представлена ​​техніка, наочно ілюструє досить тривалу історію розвитку залізничного транспорту не тільки в Білорусі, але і в колишніх республіках Радянського Союзу.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла