Мадарський вершник: невід’ємний символ болгарського народу

Унікальним зразком болгарського мистецтва часів Середньовіччя є Мадарський вершник, що був висічений на стометровій скелі. Рельєфне зображення вершника прославляє ханський період історії Болгарії.

Висічений вершник з гордо піднятою головою знаходиться на висоті 23 метри. Пам’ятка розташована недалеко від села Мадара, що на північному сході Болгарії. На шляху до стометрової скелі, яка в IX столітті вважалася священним місцем, зустрічається багато чагарників бузку.

Вершник на наскальном малюнку зображений з поваленим левом на списі. Примітно, що за висіченим зображенням можна визначити деякі особливості побуту протоболгарських вершників. Відразу помітна висока спинка сідла, яка дозволяла відпочити воїну під час походу. Крім того, поряд з вершником можна побачити собаку – священна тварина в середньовічній Болгарії.

Більше того, саме на цьому археологічному пам’ятнику вперше зустрічається слово «болгари». З двох боків на вершнику знаходяться написи, які мають відношення до різних епох історії ханської Болгарії. Скельна хроніка оповідає про таких ханів, як Кормісош, Тервел і Омуртаг. Деякі дослідники стверджують, що Мадарський вершник втілює образ болгарського хана Тервела, який допоміг повернутися на престол візантійському імператору Юстиніану II.

У 1979 році ЮНЕСКО привласнила Мадарському вершникові статус пам’ятника всесвітнього значення. Ким би не був таємничий вершник, він має величезну історичну та культурну цінність для всієї Болгарії.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла