Монастир Аладжа: православна святиня, покинута в скелях

Аладжа – це скельний православний монастир, який знаходиться всього в 15 кілометрах від міста Варна (Болгарія).

У часи Другого Болгарського царства, а це приблизно XIII – XIV ст. настав період створення наскельних монастирів. Ось тоді і був створений Аладжський монастир, в якому стали мешкати християнські пустельники. Точну дату заснування монастиря поки не відомо, але про приблизну дату створення монастиря свідчать стародавні фрески на каплиці. Перша згадка в літературі датується тільки 1832 роком (книга «Листи з Болгарії»).

Як чернеча обитель монастир Аладжа остаточно сформувався в XIV столітті. Але, на жаль, споруда була зруйнована військами Османа. Вивчати монастир і збирати інформацію про нього стали болгарські археологи Карол і Хермон Шкорпіл. У скельному комплексі «Катакомби» дослідники знайшли руїни того самого Аладжського монастиря. Зараз монастир безлюдний і з 1957 року офіційно вважається одним з пам’ятників болгарської культури.

У монастирський комплекс входить церква для відспівування, склеп і 2 каплиці. Як вже говорилося, стіни монастиря були прикрашені стародавніми фресками. Фресковий цикл більшості фресок донині не зберігся, за винятком фрески «Воскресіння Христове». Її можна бачити на стелі монастирської каплиці.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла