Заповідник Ропотамо: ласкаво просимо в райський куточок

Навколо річки Ропотамо займає землі однойменний заповідник, який є справжньою гордістю болгар. Наявність величезної кількості тропічних рослин, що знаходяться тут в незліченній кількості, стало причиною того, що це місце отримало і другу неофіційну назву – «райський куточок», а саму річку нарекли болгарською Амазонкою.

Популярною пам’яткою цього заповідника стало скельне утворення, що отримало назву «Голова лева». Можливо, назву було продиктовано схожістю скелі з твариною, а може причиною стало шанування хижака в цій країні, адже лева, що є символом Болгарії, можна побачити не тільки на гербі, але й іншій болгарській атрибутиці.

Багато століть тому назад на цій місцевості можна було зустріти багато поселень, про існування яких сьогодні нагадують історичні пам’ятники: фортеці, жертовники і навіть храм. Сьогодні територія заповідника являє собою сукупність унікальних природних об’єктів: водно-болотні угіддя, піщані дюни, широколисті ліси і лиманна частина.

Тут можна зустріти більше ста видів, що значаться в Червоній Книзі Болгарії рослин, а також багатий тваринний світ. Більше двадцяти видів ссавців, двохсот шістдесяти видів птахів, близько п’ятдесяти видів риб, трохи більше двадцяти видів земноводних, а також величезну різноманітність плазунів і кажанів які представляють світ фауни цього заповідника.

У 1962 році, через двадцять два роки після отримання статусу заповідника, Ропотамо буде оголошений народним парком. Для того, щоб побачити всю красу заповідника Ропотамо, що займає більше тисячі гектарів площі, доведеться подолати довгий і досить складний шлях, тому краще не варто намагатися самостійно прокласти до нього маршрут. Туристам, незвиклим ходити пішки, може бути запропонована прогулянка на катері, але, в будь-якому випадку, варто пам’ятати про те, що Ропотамо відноситься до заповідників із суворим режимом. Відвідувачі заповідника можуть пересуватися (це стосується будь-яких маршрутів) його територією виключно маркованими стежками, а яка-небудь людська діяльність тут заборонена. Винятком з цього правила є лише охоронні заходи і наукова діяльність.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла