Буйство зелені в кам’яних джунглях: «Намба парки» в Осаці

В сучасних умовах всепоглинаючої урбанізації, що розвивається семимильними кроками, кожна ділянка із зеленню у великих містах цінується на вагу золота. Це чудово розуміють японці, які вже давно показали людству своє неймовірне вміння по максимуму використовувати всі наявні у них ресурси.

Одним з яскравих прикладів подібної раціональної організації простору є 30-поверховий торговий комплекс в Осаці, побудований в 2003 році на місці колишнього бейсбольного стадіону. Перші вісім терас цієї будівлі займає розкішна зона для відпочинку – так звані «Намба парки» (Namba Parks).

Автором такого неоднозначного озеленювального проекту виступила архітектурна компанія «Джерд» (Jerde), перед якою було поставлено завдання кілька розбавити і пом’якшити жорсткий кам’яний вигляд мегаполісу. Результатом праць безлічі архітекторів і дизайнерів цього бюро став чудовий відкритий куточок для відпочинку, доступний не тільки відвідувачам торгового центру, а й простим перехожим.

Незвичайний вертикальний парк розташований на кількох терасах які піднімаються вгору, чимось нагадуючи всім відомі Висячі сади Семіраміди. Тут можна не лише посидіти на лавочці, вдихаючи насичене киснем свіже повітря, а й перекусити в одному з невеликих кафе або ресторанчиків, яких тут розташовано дуже багато.

Цікаво, що в «Намба парках» передбачені також приватні зони для ведення садово-городнього господарства – щось типу невеликих дач. Так що японці, котрі особливо піклуються про екологічність своєї їжі можуть самостійно вирощувати тут зелень і овочі.

Внутрішнє оздоблення терас оформлене таким чином, щоб нагадувати відвідувачам про Великий Каньйон – мальовниче місце, яке знаходиться в США. Ця ділянка парку так і називається – «Тераси Каньйону» (Canyon Terraces).

Це місце – наче райський оазис в кам’яних джунглях, адже тут можна досхочу насолодитися тінистими деревами, смарагдовими галявинами і навіть невеликими водоспадами і ставками. Городяни обожнюють «Намба парки» і обов’язково заходять сюди відпочити після виснажливого шопінгу.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла