Ханамі – подивіться, як цвіте сакура

Ханамі - подивіться, як цвіте сакура

Ханамі – це традиційне японське свято весни, яке триває  майже всю весну з 25 березня по 10 травня. Цей період залежить від цвітіння сакури (в середньому дерево цвіте 7-10 днів), яке починається на південних островах Японії і поступово переміщається до північних. Тому для тих, хто любить дивитися (мі) як цвітуть квіти (хана), є можливість насолоджуватися прекрасним, подорожуючи по мальовничих островах країни Висхідного сонця.

Сакура – це особливий різновид вишні, яка налічує понад 300 видів і не дає плодів. На островах Японії ви можете побачити дерева з білими, рожевими і махровими біло-рожевими квітами. Це прекрасне видовище, заради якого японці влаштовують свято, а туристи з’їжджаються з усіх куточків світу. Під час Ханамі прийнято проводити робітничо-вихідний день, кожна фірма визначає для себе цей день самостійно – головне щоб цвіла сакура. У визначений день збираються всі, від найпростіших службовців до боса, і проводять його під квітучими деревами. Частуючись саке і обенто, вони віддаються філософським міркуванням про сенс буття, земного тяжіння і сутності любові (вирішуючи, як з нею боротися).

Історія свята Ханамі налічує вже більше тисячі років, з часів Хейан. Більшість істориків вважає, що традиція милування квітучими сакурами з’явилася в Кіото при імператорському дворі, коли знать любила проводити час за ренга («ланцюжки віршів»), насолоджуючись іграми та напоями. З плином часу привілей знаті милуватися квітами японської вишні поширився і на всіх жителів островів, незалежно від приналежності до класів. А при правлінні династії Токугава в XVII столітті дерева сакури садили по всій країні, щоб зміцнити звичай «ханамі». З феодальних часів квітуча сакура стала символом самурайського кодексу.

Щорічно, в заздалегідь обумовлений день, відбувається офіційне відкриття сезону цвітіння сакури в центральному парку столичного району Сіндзюку. На церемонію відкриття Ханамі приходять всі бажаючі, але почесні місця все ж за імператорським подружжям, політичними та громадськими діячами країни Висхідного сонця. У більшості міст влаштовуються барвисті фестивалі. У Кіото проходить «сакура кай» («сакура мацурі») – це вечори сакури, які супроводжуються «танцями вишень» і демонстрацією нарядів Хейан. У той же час по центральних вулицях м. Нара проходить хід святкової процесії – її учасники несуть квітучі гілки японської вишні. А в місті Коріяма збирається величезна кількість людей, бажаючих побачити цвітіння легендарної сакури, вік якої перевищує 600 років.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла