Риболовля на жердинах

Риболовля на жердинах поширена в багатьох азіатських країнах, але найбільше – в Шрі-Ланці, в районі сіл Kathaluwa і Ahangama. Рано вранці, як тільки сходить сонце, місцеві рибалки підіймаються на стовпи на рівень приблизно 2 метри. Жердини розташовуються в 20-30 метрах від берегової лінії. Рибалять на жердинах кілька разів на день по пару годин. Кожна жердина є власністю рибалки і передається у спадок разом з секретами лову риби. У Шрі-Ланці ловлять не так на наживку, а на сіпання, що вимагає спритності і майстерності. Ловлять в основному плямистого оселедця і макрель, які складають у мішки, прив’язані до талії або жердини.

Ніхто вже не згадає, коли перший шрі-ланківець виліз на стовп з вудкою. Представники старшого покоління розповідають версію, що традиція виникла після Другої Світової (Індія воювала з Японією). Тоді з каменів будували “острівці”, з яких і рибалили. Але каменів потрібних розмірів на всіх не вистачало, і стали використовувати залишині після війни металеві конструкції. Метал теж скоро закінчився, тому рибалки звернули увагу на дерево, яке дуже просте у використанні, обробці і монтажі.

Риболовля на жердинах давно перетворилася на атракціон для туристів. Найчастіше в місцях скупчення рибалок на березі знаходиться хлопчина, який бере плату за фотографування.

Незважаючи ні на що, бажаючих ловити рибу з жердини стає все менше і менше, цей вид риболовлі з упевненістю можна віднести до зникаючих видів риболовного мистецтва. Напевно, доходи від лову риби і туристів занадто мізерні.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла