Собор святої Люції

Собор святої Люції

Собор святої Люції – найстаріший і найбільший католицький храм в Шрі-Ланці, освячений на честь Люції Сіракузької, ранньохристиянської святої мучениці, шанованої як покровительки зору та сліпих. Собор святої Люції є місцем архієпископа Римо-католицької архієпархії Коломбо в Шрі-Ланці.

Міфи і факти

Люція, чий день поминання відзначається 13 грудня, народилася в багатій родині в італійському місті Сіракузи на Сицилії. Люція в перекладі з італійської означає «світло». У дні ранньохристиянських переслідувань, Люція носила продукти християнам, переховувалися в темних підземних тунелях. Щоб освітити шлях, вона надягала на голову вінок зі свічками. Згідно з легендою, Люція була володаркою найкрасивіших очей. Одного разу один багатий шанувальник зробив їй пропозицію, але Люція, відкинувши шлюб і мирські блага, присягнулася залишатися незайманою. Сердитий наречений повідомив про неї місцевим римським властям, які вирішили віддати її в будинок розпусти. Тоді вона виколола собі очі і так змогла уникнути ганьби. Однак очі чудесним чином повернулися до неї знову, та ще кращі, ніж раніше.

Перша скромна дерев’яна каплиця на місці нинішнього собору була заснована в 1760 році, коли Цейлон (колишня назва Шрі-Ланки) був голландської колонією. У 1802 році Цейлон був оголошений колонією Британської імперії.

У 1834 році утворилася архиєпархія Коломбо, що відокремилася з індійської єпархії, і храм став кафедрою архієпископа Коломбо. А в 1873 році почалося будівництво собору святої Люції, яке тривало майже 30 років і завершилося в 1902 році. Наступні покоління парафіян і парафіяльних священиків продовжували прикрашати собор статуями і іконами, які часто привозили з Європи.

Що подивитися

Розкішна будівля висотою 46 м і площею 1.695 кв. м одночасно може вмістити 6000 осіб. Фасад готичного собору спирається на масивні колони, прикрашені сімома статуями, а великий центральний купол вінчає хрест.

Інтер’єр собору зустрічає відвідувачів безліччю декоративних прикрас і скульптурними статуями святих уздовж бічних проходів. Відкриті сповідальні з різьбленого темного дерева також розташовані вздовж проходів.

Зліва, перед святилищем, знаходиться унікальна статуя темношкірої Мадонни під назвою Богоматір Котахена. На головному вівтарі з білого мармуру мабуть красивіша, ніж саме життя, статуя святої Люції, що тримає на долонях свої очі.

Сонячні промені, що проходять крізь кольорові вітражі, створюють панораму вітіюватого світла трансепта. У дальньому кутку собору розташована чарівна купіль з білого мармуру круглої форми з різьбленими херувимами і статуєю Іоанна Хрестителя.

По вузьких сходах можна піднятися на вежу собору, де висить величезний дзвін вагою 4300 кг. Це найбільший із дзвонів, відправлених в Азію з Франції.

Є також орган, подарований собору французьким священиком в 1934 році, який можна почути щонеділі під час служб. З особливою помпезністю відзначається день поминання святої Люції і Різдво. Видовищна процесія проносить статую Луції по яскраво прикрашеним вулицями Котахена, а потім проводиться святкове богослужіння трьома мовами (англійською, сингальською, тамільською).


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла