Що потрібно знати туристові про звичаї і традиції Фінляндії

post

Кожному туристу варто пам’ятати про те, що так звані “гарячі фінські хлопці”, а також дами – консерватори до мозку кісток. У тому плані, що деякі національні традиції для них святі й обов’язкові до виконання. У тому числі і гостями країни. Що входить до цього переліку?

В Фінляндії з подивом ставляться до гучних туристів, які голосно говорять навіть один з одним. За традиціями країни Суомі, такі шумні звуки здатні видавати тільки простолюдини – люди з не дуже високою внутрішньою культурою. Якщо ви не вмієте стримувати власні емоції, не дивуйтеся, якщо до вас у будь-якому місті Фінляндії поставляться вельми стримано і спробують обмежити своє спілкування до мінімуму.

Якщо у вас в цій країні є знайомі, то варто пам’ятати про те, що звичні для ходіння в гості – не прийняті без тривалого узгодження. Повільні фіни повинні до вашого візиту ґрунтовно підготуватися: їм потрібно продумати кожну дрібницю в сервіровці столу, які страви подавати і в якій послідовності, що піднести запрошеному в якості подарунка.

У свою чергу, щоб не поранити серце фінського патріота (а тут майже всі патріоти своєї чудової країни) подумайте над власним подарунком господарям. Тут не люблять, коли такий сувенір зроблений в будь-якій модній європейській країні. Краще всього, якщо він буде фінським, але з розумінням сприймуть і подарунок з батьківщини гостя. Типовий, саме їй і властивий.

Пунктуальність – одна з найважливіших якостей, які притаманні фінам. Тут в ходу правило: точність – ввічливість королів. І якщо вам призначили зустріч на певний час, краще не спізнюватися. Інакше відразу потрапите в категорію ненадійних людей, з якими надалі краще справи не мати.

Якщо громадянин Фінляндії запросив вас в баню, не відмовляйтеся.

Баня для фіна – це щось більше, ніж гігієнічна процедура. Сюди запрошують тільки тих, хто став майже що родичем. Саме обов’язкова наявність сауни – те, що відрізняє фіна від громадян інших скандинавських країн.

Не дивуйтеся, якщо вас запросять на риболовлю – це ще один прояв щирої до вас симпатії. Оскільки до рибного лову громадяни цієї країни також ставляться з трепетом. І боже упаси вас розповідати про те, як ви займалися браконьєрством у себе на батьківщині – фіни цього не приймуть. У них інша культура: вони ніколи не дозволять собі виловити риби більше, ніж дозволяє їх ліцензія, а також користуються лише тими снастями, які в цей період дозволені.

Ще одна порада: побачивши на вулиці собаку, яка здасться бездомною, не поспішайте кричати на неї і намагатися відігнати. По-перше, тому, що і тутешні пси успадкували темперамент своїх господарів і довго намагатимуться зрозуміти, чому так розбушувався цей зовні цілком пристойний іноземець. А по-друге, бездомних собак у Фінляндії просто немає: тут величезна кількість притулків для домашніх тварин, які з тієї чи іншої причини залишилися без господаря. А ще ставлення до собак – це як лакмусовий папірець для кожного фіна: чи варто мати справу з тим, хто жорстокий по відношенню до одного з кращих друзів пристойної людини.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла